قاصدک 24

راهنمای انتخاب پمپ باد خانگی

برخی از وسایل کاربردی مکانیکی در اطراف ما وجود دارند که تداوم استفاده، به کم رنگ شدن اهمیت آن‌ها منجر شده است،مانند انواع کمپرسور هوا؛ به این معنی که استفاده از آن‌ها به قدری بدیهی شده که دیگر به فواید آن توجهی نمی‌شود. برای پنچرگیری لاستیک خودرو، تمیز کردن میز کار، فشرده کننده بتن در کارگاه‌های ساختمانی، انواع یخچال‌ها، سیستم تهویه و بسیاری موارد دیگر از وسیله‌ای استفاده می‌شود که نه تنها جای زیادی را اشغال نمی‌کند بلکه کارایی‌های زیاد خود را بارها نشان داده و این در حالی است که برخی مواقع، شما از وجود آن کاملاً بی اطلاع هستید. این ابزار در کارگاه‌ها و همین طور خانه‌های مسکونی مورد استفاده قرار می‌گیرد و بسته به کاربرد می‌تواند ابعاد مختلفی داشته باشد. در ادامه به معرفی، فواید و نحوه خرید پمپ باد خانگی می‌پردازیم.


کمپرسور باد خانگی چیست؟

از لحاظ فنی، به ماشین‌هایی گفته می‌شود که شکلی از انرژی را به شکلی دیگر تبدیل می‌کنند تا بعد از ذخیره آن بتوان در زمانی دیگر، از این انرژی استفاده کرد. این دستگاه کوچک، نقش مهمی در زندگی روزانه ما به عهده دارد. بعد از ساخت اولین نوع پمپ باد خانگی و یا صنعتی توسط مهندس اتریشی، ویکتور پوپ، در کمتر از 150 سال پیش، این ابزار در کنار برق، آب و گاز به چهارمین عنصر که بیشترین استفاده را در صنعت دارد، تبدیل شده استطبق آمار، 10 درصد از کل برق مورد استفاده در صنایع برای تولید هوای فشرده مصرف می‌شود.

کاربردهای پمپ باد خانگی

از آنجایی که فواید این وسیله، اهمیت زیادی در زندگی روزانه ما دارد،  در ادامه به معرفی و بررسی تعدادی از مهم‌ترین مزایای آن می‌پردازیم:

  • باد کردندر واقع اصلی‌ترین هدف طراحی هر پمپ باد خانگی عنوان شده است. از لاستیک گرفته تا بادکنک و توپ، به راحتی با این وسیله باد می‌شوند. البته بهتر است این وسایل را بیش از حد باد نکنید که بسیار آسیب زننده خواهد بود