قاصدک 24

انواع جوراب: 8 نوع جوراب از خواص درمانی! تا جوراب ‌های شیک...

لباس پاهای شما، جوراب است و همانطور که برای پیدا کردن و خریدن سایر لباس‌های خود وقت می‌گذارید، باید در خرید جوراب نیز دقت کنید. با این وجود، برای اکثر افراد انتخاب یک جوراب مناسب چندان اهمیتی ندارد، اما اشتباه نکنید! جوراب بخشی از استایل شماست و از آنجایی که پا قلب دوم است، اینکه احساس راحتی داشته باشید بسیار مهم است. بسته به نیاز و سبک مورد علاقه خود، در اختیار داشتن انواع جوراب‌ به شما کمک می‌کند تا جوراب متناسب با کفش و استایل خود را بپوشید، بهتر است که آنها با لباس‌ها، بخصوص کفش و شلوار شما هماهنگ باشند.

بدون شک پوشیدن کفش بدون جوراب را تجربه کرده‌اید، کفش پاهای شما را اذیت می‌کند، پا تاول می‌زند و در آخر وقتی مجبور می‌شوید کفش خود را دربیاورید متوجه بوی بد پاهای خود می‌شوید که بسیار ناخوشایند است. بنابراین همراه کفش‌ اسپرت، بوت، کفش‌های معمولی یا حتی کفش‌های مجلسی، شما به یک جفت جوراب مناسب احتیاج خواهید داشت تا علاوه بر اینکه در روزهای سرد پاهای شما را گرم نگه ‌دارد، با جذب عرق، عمر کفش شما را افزایش ‌دهد و از زدن تاول جلوگیری کند، همچنین پا را در داخل کفش تمیز نگه ‌دارد (به شرط اینکه مرتباً جوراب خود را عوض کنید).


با توجه به اینکه امروزه برای هر سلیقه و سبکی، انواع متنوعی از جوراب‌ها در بازار وجود دارد در این مقاله ما به شما کمک می‌کنیم تا مناسب‌ترین جوراب را برای موقعیت‌های مختلف انتخاب کنید.

انواع جوراب زنانه

در ادامه انواع جوراب زنانه را معرفی کرده‌ایم تا شما بتوانید با شناخت آنها متناسب با موقعیت و استایل خود جوراب بپوشید. 

1.جوراب مچییکی از انواع جوراب‌های رایج که همیشه در کمد ما حداقل چند جفت از آنها پیدا می‌شود. جوراب مچی تمام پاهای شما را می‌پوشاند و درست روی مچ پا قرار می‌گیرد. برای روزهای گرم تابستان که به دنبال جورابی هستیم تا پوشش کمتری داشته باشد بهترین انتخاب است. آنها با کفش‌های ورزشی و سایر کفش‌های معمولی فوق العاده هستند.

2.جوراب کالجزمانی که شما دوست ندارید جوراب از کفش مجلسی یا معمولی بیرون بزند و مشخص باشد، بهتر است به سراغ جوراب کالج بروید. جوراب کالج در عین حال که فقط کمی از پاهای شما را می‌پوشانند اما برای محافظت و جذب عرق همچنان مناسب است. امروزه انواع جوراب کالج در بین خانم‌ها طرفدار دارد و می‌توانید همراه کفش کالج یا سایر کفش‌های خود بپوشید بدون اینکه ظاهر کفش را خراب کند!

3.جوراب یک ربعاین جوراب تا بالای مچ پا را می‌پوشاند و علاوه بر اینکه ظاهر شیکی دارد از تاول‌هایی که ممکن است پشت پا بزند جلوگیری می‌کند.
4.
جوراب سه ربع (زیر زانو)یک جوراب کاربردی برای روزهای سرد! خانم‌ها معمولاً در زمستان‌ برای گرم نگه داشتن پاهای خود از این جوراب در زیر کفش یا چکمه خود استفاده می‌کنند. همچنین برای فعالیت‌‌های بدنی بسیار مناسب است.
5.
جوراب بالای زانواین جوراب تا قسمتی از بالای زانو را می‌پوشاند و انواع ضخیم آنها در فصل سرد مناسب است و برای ورزشکاران و افراد دیابتی بسیار عالی می‌باشد. مدل‌های فانتزی و نازک این جوراب‌ها همراه دامن و لباس‌های بلند زنانه بسیار شیک و جذاب می‌باشد