قاصدک 24

پرفروش‌ترین بازی‌های تاریخ ایکس باکس

همان‌طور که می‌دانید، دو کنسول پلی استیشن و ایکس باکس به‌عنوان برترین کنسول‌های بازی در سال‌های اخیر شناخته می‌شوند. به همین دلیل، رقابت سنگینی نیز برای ساخت بازی بین آن‌ها وجود دارد. یکی از دلایل موفقیت PS4 از نظر کارشناسان، وجود بازی‌های انحصاری و جذاب است. امروزه این موضوع برای ایکس باکس هم اهمیت بسیاری پیدا کرده است.

کمپانی مایکروسافت با هدف تولید بازی‌های انحصاری تلاش می‌کند تا شرکت‌های زیرمجموعه صنعت گیم را به اختیار خودش درآورد. تا به حال نیز بازی‌های منحصربه‌فردی برای کنسول Xbox منتشر شده‌اند که محبوبیت فراوانی دارند.

ما در این مقاله می‌خواهیم با پرفروش‌ترین بازی‌های انحصاری در تاریخ ایکس باکس آشنا شویم؛ پس بهتر است در ادامه همراه ما باشید.

1- بازی Halo 5: Guardians

شرکت بازی‌سازی مایکروسافت استودیو در سال 2015 ورژن جدید بازی Halo را با نام Guardians منتشر کرد. از آن زمان تاکنون، فروش بسیار بالایی برای این بازی ثبت شده است و از نظر منتقدان و گیمرها نیز تمام خصوصیات یک بازی سرگرم کننده در Halo 5 وجود دارد.

سبک این بازی شوتر اول شخص است که در برخی اوقات به حالت سوم شخص تبدیل می‌شود. از نظر گیم پلی نیز با یک بازی استاندارد طرف هستیم که می‌تواند مخاطبان را ساعت‌ها به خود مشغول کند. طراحی جالب اسلحه‌ها و نحوۀ مبارزات از جمله ویژگی‌های قابل توجه در این بازی است.

صحنه‌های گرافیکی این بازی نیز در بهترین حالت خود قرار دارد و بسیار هنرمندانه ساخته شده است. علاوه‌برآن، موسیقی و صداگذاری نیز منجر به انتقال حس مبارزه در مخاطب خواهد شد. از نقاط ضعف بازی نیز باید به داستان‌گویی و ضعف در شخصیت‌پردازی اشاره کرد.