قاصدک 24

فواید ترک سیگار

ترک سیگار در هر زمان و هر سنی ، مستقل از اینکه چه مدت سیگار می کشیده اید ، مفید است. همانطور که احتمالا می دانید ، مصرف دخانیات یکی از عوامل اصلی مرگ و میر در سر تا سر جهان است و آمار بیماری های دشوار مرتبط با دخانیات ، از آمار مرگ و میر ناشی از آن بیشتر است. یعنی هر سال ، عده ی بسیاری به دلیل مصرف سیگار ، به بیماری های مختلفی از سرطان گرفته تا مشکلات قلبی و ریوی گرفتار می شوند. اکنون که می دانیم ترک سیگار در هر زمان می تواند مفید باشد ، در این مقاله به بررسی فواید ترک سیگار می پردازیم. آگاهی بیشتر در این زمینه ، ممکن است مشوق اصلی بسیاری از افراد سیگاری به ترک آن باشد.


فواید ترک سیگار در سلامت فردی

ترک سیگار کار چندان ساده ای نیست. انگیزه ی اصلی مصرف سیگار ، نیکوتین است و نیکوتین نیز ، یک ماده ی اعتیاد آور به شمار می آید. بنابراین ، ترک اعتیاد به سیگار نباید کار ساده ای باشد و با این حال ، همواره ترک کردن سیگار یک گام بسیار مؤثر در بهبود سلامت فردی است. موارد زیر ، تنها نمونه هایی از فواید پایان مصرف دخانیات هستند :

  • افزایش کیفیت زندگی و سلامت فردی
  • ترک سیگار ، یک عامل مؤثر در پیشگیری از مرگ ناگهانی است و می تواند تا ۱۰ سال به عمر مفید شما اضافه کند
  • کاهش ریسک ابتلا به بیماری های مرتبط مثل COPD و سرطان ها
  • ترک سیگار به بهبود سلامتی افرادی که دارای بیماری COPD هستند کمک می کند
  • به سلامت مادران باردار و فرزند آن آن

بدیهی است که اثرات مفید ترک سیگار ، بسته به زمانی که سیگار می کشیده اید متغیر است. هر چه سریع تر موفق به ترک سیگار شوید ، اثرات این فواید در شما بیشتر خواهد بود. با این حال ، حتی برای کسانی که زمانی طولانی سیگار می کشیده اند ، ترک سیگار یک گام مؤثر در افزایش سلامتی است و فواید آن ، به سرعت تاثیر خود را بر زندگی شخص خواهند داشت.