بلیط هواپیما

هوشمند سازی گلخانه چگونه انجام می شود؟

چگونه محل را تهویه کنیم؟

شاید برای شما جالب باشد که بدانید تهویه محیط به اندازه تامین آب و نور برای گیاهان مهم است. اگر گیاهان خود را در محیطی نگهداری کنید که تهویه مناسبی ندارد ( حتی اگر به گیاهان آب و نور کافی برسد) گیاهان نمی توانند به خوبی رشد کنند و از بین می روند.

در هوشمند سازی گلخانه سیستم های تهویه در گلخانه ها نصب می شوند. این امر باعث می شود تا زمانی که هوای گلخانه از حد مشخصی گرمتر و یا حتی سردتر شد سیستم ها روشن شوند و برای تهویه محیط اقدام کنند. در نتیجه، گیاهان در بهترین شرایط رشد می کنند و این امر بر قدرت اثربخشی آنها اثر می گذارد.

آیا می توانیم با استفاده از این سیستم نور را کنترل کنیم؟

یکی از مهمترین مواردی که باعث شده است سیستم هوشمند سازی گلخانه مد نظر قرار گیرد مدیریت نور است. همانطور که می دانید گیاهان با توجه به روند رشد و رویش خود به مقدار متفاوتی از نور نیاز دارند. این امر باعث می شود تا شما حضور دائمی در گلخانه داشته باشید تا بتوانید نور را کنترل کنید. اما شما با هوشمند سازی گلخانه می توانید این امر را کنترل نمایید و میزان نوری را که گیاهان باید دریافت کنند به آنها بتابانید. این امر باعث می شود تا گیاهان شما به بهترین شکل رشد کنند و قدرت ثمر بخشی گیاهان بالا می رود.

هوشمند سازی گلخانه یکی از مهمترین اموری است که می تواند به شما کمک کند تا گلخانه ای مجهز و به روز داشته باشید و در هر ساعت از شبانه روز گلخانه خود را کنترل نمایید. این امر باعث می شود تا کنترل کاملی بر گیاهان خود داشته باشید و به رشد و تکاملشان کمک کنید.

زمانی که گلخانه ها هوشمند می شوند، دیگر نباید نگران حضور خود در گلخانه باشید. زیرا از راه دور نیز می توانید گلخانه خود را مجهز سازید و از مزایای آن بهره مند گردید. در ادامه تلاش می کنیم اطلاعات بیشتری را در این زمینه در اختیار شما قرار دهیم.

با هوشمندسازی بر چه مواردی می توانید نظارت داشته باشید؟

یکی از مهمترین مواردی که در زمینه هوشمند سازی گلخانه پرسیده می شود در این رابطه است که با هوشمند سازی بر چه مواردی می توانیم نظارت داشته باشیم. شما می توانید تجهیزات متفاوتی را برای تنظیم دما، رطوبت و نور در گلخانه تعبیه کنید. این وسایل و تجهیزات طول عمر بالایی دارند و به طور اتوماتیک به شما نشان میدهند وضعیت این موارد در گلخانه شما به چه صورت است. پس از آن می توانید با فشردن یک دکمه به طور مثال نور را کم یا زیاد کنید و به رشد مناسب گیاهان کمک کنید.

آیا می تواند سیستم آبیاری را هوشمند کرد؟

شما می توانید با هوشمند سازی گلخانه سیستم آبیاری اتوماتیک داشته باشید. این امر بدین معناست که شما می توانید با توجه به گیاهانی که پرورش می دهید به این سیستم برنامه بدهید و سپس دیگر همه چیز را به آن بسپارید. در ساعاتی که مقرر شده است گیاهان آبیاری شوند این سیستم روشن می شود و سپس سر ساعت مشخص خاموش می شود. در نتیجه، گیاهان هرگز تشنه نمی مانند و شما نیاز ندارید برای آبیاری گیاهان در محل حضور داشته باشید.