معرفی بهترین راه‌های سفر به کیش

یکی از توریستی‌ترین جزایر خلیج‌فارس، جزیره کیش است. کیش اولین منطقه آزاد در 90 کیلومتری جنوب ایران واقع شده و فاصله‌اش تا دبی نزدیک‌تر از بندرعباس است. هرساله گردشگران زیادی به این جزیره سفر می‌کنند تا از جاذبه‌های گردشگری، مکان‌های دیدنی و تفریحات جذاب این جزیره نهایت لذت را ببرند. معرفی بهترین راه‌های سفر به کیش به شما کمک می‌کند تا مناسب‌ترین روش را انتخاب کنید. ما در این مطلب سعی کرده‌ایم تا ابعاد مختلف سفر به جزیره کیش را بررسی کنیم  و تمامی اطلاعاتی مورد نیاز را در اختیار شما عزیزان بگذاریم.

سفر به کیش با خودرو

اگر به جاذبه‌های مسیر مقصد اهمیت می‌دهید و دوست دارید زیبایی‌های مسیر سفر را ببینید، یا هر از گاهی کنار جاده و در محل مطمئنی توقف داشته باشید و رفع خستگی کنید، قطعا سفر با خودروی شخصی اولین و بهترین گزینه برای سفر به کیش خواهد بود. در مسیر سفر زمینی به کیش از شهرها و استان‌های متفاوتی عبور می‌کنید که می‌توانید ساعاتی را در این شهرها سپری کنید و سفر هیجان انگیزتری داشته باشید. برای سفر زمینی به کیش با خودروی شخصی کافی است خودتان را به یکی از بنادر جنوبی برسانید و با استفاده از شناورهای مخصوص حمل خودرو، به سمت جزیره حرکت کنید. بهترین مسیر زمینی تهران به کیش از مسیر تهران به قم، کاشان، نطنز، اصفهان، شهرضا، آباده، مرودشت، شیراز، جهرم، لاری و بستک است.

سفر با اتوبوس به کیش، دومین راه سفر زمینی

یکی دیگر از راه‌های زمینی که می‌توانید از طریق آن به جزیره کیش سفر کنید، استفاده از اتوبوس‌های مسافربری است. بلیط اتوبوس‌های مسافربری در مقایسه با دیگر وسایل نقلیه ارزان‌تر است و دیگر نیاز نیست خودتان در جاده رانندگی کنید؛ فقط کافی ا‌ست برروی صندلی خود بنشینید و از پنجره اتوبوس زیبایی‌های مسیر را تماشا کنید. البته یکی از معایب سفر با اتوبوس این است که دیگر آزادی عمل در سفر با خودروی شخصی را ندارید و نمی‌توانید در هر شهر یا مقابل هر رستورانی که خواستید توقف کنید؛ باید تابع تصمیم راننده اتوبوس باشید.
برای سفر به کیش، بعد از آنکه در شهرستان بندرعباس از اتوبوس پیاده شدید، باید یک تاکسی بگیرید و به بندر آفتاب یا چارک بروید و از آن‌جا سوار شناورهای مسافربری شوید تا شما را به جزیره کیش برسانند