چه کارهایی انجام دهیم که از پرواز جا نمانیم؟

به هنگام سفر، هیچ چیز بدتر از از دست دادن پرواز نیست. در چنین شرایطی بسته به در دسترس بودن بلیط هواپیما و پروازها، ممکن است بتوانید پروازی دیگر را جایگزین کنید یا ساعت‌ها منتظر پرواز بعدی باشید. در این صورت تعطیلات ارزشمند یا قرارهای ملاقات مهم را از دست می‌دهید. به همین دلیل مهم است که از قبل برنامه‌ریزی کنید و هر کاری که می‌توانید انجام دهید تا پرواز خود را از دست ندهید.

 

جزئیات پرواز خود را پیش از سفر بررسی کنید

بسیار مهم است که هنگام رزرو بلیط پرواز اینترنتی، جزئیات را در جایی یادداشت کنید. بنابراین دقیقاً می‌دانید که برای ورود به هواپیما چقدر زمان نیاز دارید. با این حال، زمان پرواز ممکن است به دلایل عملیاتی یا به دلیل آب و هوا یا مسائل دیگر تغییر کند، بنابراین مطمئن شوید که جزئیات پرواز خود را یک روز قبل از پرواز به صورت آنلاین بررسی کرده‌اید تا ببینید آیا تغییر کرده است یا خیر. همچنین باید مراقب پیامک یا ایمیل لحظه آخری شرکت هواپیمایی باشید تا در صورت تغییر اوضاع از زمان سفر خود مطلع شوید.

 

از قوانین مطلع باشید تا در بازرسی معطل نشوید

بسیاری از پروازها بوده است به دلیل مشکلات امنیتی از دست رفته است! بنابراین مطمئن شوید که به خوبی آماده سفر بدون این مشکلات هستید:

·         بررسی کنید که هیچ یک از مایعات موجود در کیف دستی شما بیش از 100 میلی لیتر نباشد.

·         مایعات خود را در یک کیسه شفاف قرار دهید.

·         وسایل برقی خود را در یک کیسه جداگانه قرار دهید تا بتوانید آن‌ها را در سینی قرار دهید.

·         کفش‌هایی بپوشید که به راحتی از پا در می‌آیند و از پوشیدن لباس‌های سنگین خودداری کنید

·         اسناد خود را در جیب خود نگه دارید تا دسترسی به آن‌ها آسان باشد. این به این معنی است که حتی اگر یک صف طولانی در بخش بازرسی وجود داشته باشد، می‌توانید به سرعت از آن عبور کنید و نیازی نیست تا زمانی که چمدان‌هایتان دوباره چک می‌شوند منتظر بمانید.با عملی کردن تمام این نکات، به مشکل نمی‌خورید و بلیت هواپیما خود را از دست نخواهید داد.