ارزیابی عملکرد بروکر آی اف سی مارکتز در ایران

چکیده : یکی از کارگزاری‌های فعال در ایران که اعتباری در سطح جهانی دارد، کارگزاری ifc مارکتز بوده که در این مقاله قصد داریم نوآوری های آن را بیان کنیم.

بروکر ifc

یکی از اصلی‌ترین کارگزاری‌های جهانی فارکس که خوشبختانه به ایرانیان نیز خدمات می‌دهد، بروکر ifc است که فعالیت خود را از سال 1385 شروع کرده است. این کارگزاری اگرچه قدمتی نزدیک به دو دهه دارد، اما بر خلاف بروکرهای هم سن و سال خود، کاملا به نوآوری اعتقاد داشته و همه روزه به دنبال ارائه‌ی خدمات بهتر و متنوع‌تر به مشتریان خود است. برای مثال، اگر بروکر آلپاری یا ویندزور را در نظر بگیریم، کاملا متوجه تفاوت خدمات آن‌ها خواهیم شد. کارگزاری آلپاری با بیش از دو دهه قدمت، هنوز هم سعی در حفظ روش و متدهای قدیمی داشته و کمترین نوآوری‌ای در عملکرد آن وجود ندارد.

خدمت نوین بروکر ifc markets

این کارگزاری به تازگی خدمت کپی تریدینگ را نیز به خدمات خود افزوده است. شاید تنها مزیتی که یک بروکر شناخته شده همانند آلپاری داشت، همین سیستم کپی تریدینگ بود. اما امروزه، کارگزاری‌های مدرنی همانند ارانته و بروکر ifc markets توانسته‌اند نه تنها این خدمات را ارائه نمایند، بلکه خدمات جامع دیگری را نیز به لیست خود بیفزایند.

تنها کارگزاری که در حال حاضر اجازه‌ی ساخت نمادهای اختصاصی را به مشتریان خود داده است، همین کارگزاری آی اف سی مارکتز است. بهتر است بدانید که بیش از 650 نماد در سبد معاملاتی این کارگزاری ارائه شده که با در نظر گرفتن قابلیت شخصی‌سازی نمادهای معاملاتی، این تعداد به 30 هزار نماد افزایش خواهد یافت. این در حالی است که اکثر بروکرها سبد معاملاتی خود را محدود به کمتر از 250 آیتم کرده‌اند.

تیم پشتیبانی این کارگزاری آماده‌ی ارائه‌ی خدمات به شهروندان بیش از 80 کشور دنیا بوده و در حال حاضر، توانسته امتیاز 4.3 از 5 را در وبسایت تراست پایلوت ثبت نماید. تراست پایلوت وبسایتی است که کاربران می‌توانند ارزیابی خود از عملکرد هر بروکر را ثبت نموده و تجربه‌ی خود را با دیگران به اشتراک بگذارند. همانطور که در این وبسایت نیز ذکر شده است، رتبه و امتیاز عملکردی کارگزاری آی اف سی در حد عالی بوده و یکی از بهترین بروکرهای فعال در سطح جهانی از دید مشتریان است.

در کنار این نکات باید به مجوزهای این کارگزاری نیز اشاره نمود. همانطور که می‌دانید، یکی از مهمترین ملاک‌ها برای ارزیابی اعتبار هر بروکر، لیست مجوزها و رگولیشن‌های دریافت شده است. کارگزاری ifc توانسته رگوله قدرتمند CySec اروپایی که یکی از سخت‌گیرترین رگوله‌های حوزه‌ی فارکس در سطح اروپا و جهان هست را بدست آورد. همچنین، این کارگزاری برای ارائه‌ی خدمات به تریدرهای ایرانی، رگوله‌ی مجزایی از مدل آفشور و با نام FSA را دریافت کرده که مهر تاییدی بر اعتبار آی اف سی مارکتز نه تنها در سطح ایران، بلکه در سطح جهانی است. همانطور که در وبسایت این کارگزاری نیز مطرح شده، بروکر آی اف سی میزبان تریدرها از تمام کشورهای دنیا به جز سه کشور آمریکا، روسیه و ژاپن است.

حساب‌های معاملاتی آی اف سی مارکتز

پیش از معرفی حساب‌های معاملاتی این کارگزاری، ابتدا باید به این نکته توجه کرد که حساب‌ها در این بروکر فارکس بر اساس نوع پلتفرم معاملاتی ارائه شده‌اند. بر خلاف اکثر بروکرهای فارکس که تنها دو پلتفرم معاملاتی متاتریدر 4 و متاتریدر 5 را برای مشتریان خود ارائه کرده‌اند، این کارگزاری پلتفرم اختصاصی خود با نام نت ترید ایکس را معرفی کرده که شرایط ترید کردن را بسیار آسان‌تر می‌کند. بنابراین، پس از انتخاب پلتفرم معاملاتی، دو مدل حساب در اختیار شما قرار خواهد گرفت.

حساب اول از نوع استاندارد بوده که حداقل مبلغ واریز آن معادل 1،000 دلار بوده و حساب دوم از مدل میکرو (یا همان سنت) بوده که حداقل مبلغ واریز آن تنها 1 دلار است. برای بررسی سریع‌تر و راحت‌تر انواع حساب، خلاصه‌ی اطلاعات هر شش مدل حساب در تصویر زیر نمایش داده شده است.

Title: حساب های بروکر ifcهمانطور که در تصویر فوق مشخص است، حداقل اسپرد برای نمادهای معاملاتی مختلف معادل 1.8 پیپ در نظر گرفته شده که در میان بروکرهای فعال در بازار، عددی معقول است. با این حال، نمی‌توان ادعا کرد که بهترین و کمترین کارمزد در میان تمامی بروکرها لحاظ شده است. در مقاله کمترین اسپرد در بروکرها به رتبه‌بندی کارگزاری‌های فارکس بر اساس کمترین کارمزد معاملاتی در هر دسته از نمادهای معاملاتی پرداخته‌ایم. اما به صورت کلی، میزان کارمزدهای دریافت شده در ifc markets برروی اکثر نمادهای معاملاتی، در بازه‌ی کاملا معقول و منطقی است.

بهترین حساب معاملاتی آی اف سی

احتمالا متوجه شده‌اید که انتخاب میان حساب‌های این کارگزاری بسیار ساده بوده و صرفا بستگی به دو نکته دارد. اول اینکه از چه پلتفرم معاملاتی استفاده می‌کنید و دوم اینکه چقدر قصد سرمایه‌گذاری در بازار فارکس را دارید. طبیعتا استفاده از حساب استاندارد به جای حساب میکرو، باعث کاهش کارمزدهای معاملاتی و افزایش حاشیه‌ی سود شما از هر معامله خواهد شد. از طرف مقابل، اگر در استراتژی معاملاتی شما، نیاز به استفاده از اهرم بالا باشد، شاید استفاده از حساب‌های میکرو انتخاب بهتری باشد.

نوآوری های بروکر ifc

تا بدین‌جا متوجه چندین تفاوت این کارگزاری با سایر کارگزاری‌های فعال در ایران شده‌اید. اما آنچه که کمتر به آن پرداخته شده است، مزایای حساب معاملاتی بر اساس پلتفرم نت ترید ایکس است. این پلتفرم معاملاتی به تریدر اجازه می‌دهد تا حجم هر معامله را به 0.0001 لات کاهش دهند. اگر با مفهوم اهرم آشنا باشید، حتما می‌دانید که در حساب‌های معاملاتی در صورت شارژ اولیه‌ی کم، نیاز به استفاده از اهرم بالا بوده که همین امر باعث بالا  رفتن ریسک معاملات می‌شود، اما در این حساب معاملاتی خاص، با سپرده‌ی اولیه کم همچنان می‌توانید حجم‌های محدودی را معامله کنید تا ریسک معاملات بالا نرود.

یکی از اقدامات جالب این کارگزاری، طرح‌های تشویقی و بونوس‌های متعددی است که همواره ارائه می‌نماید. آخرین قرعه‌کشی این کارگزاری شامل یک دستگاه خودروی تسلا سایبرتراک بوده که تنها شرط شرکت در این قرعه کشی، شارژ حساب به مبلغی بیش از 250 دلار است. در این صورت، شاید شما برنده‌ی خوش شانس این خودرو باشید. طبیعتا امکان وارد کردن این خودرو به ایران وجود نداشته و بنابراین، مسئولان بروکر ifc معادل دلاری آن را به حساب شما واریز خواهند کرد.

تیم پشتیبانی این کارگزاری در تمامی روزهای فارکسی آماده‌ی پاسخگویی به سوالات شما است. یکی از بهترین تیم‌های پشتیبانی در میان تمامی بروکرهای فارکس، در اختیار این کارگزاری بوده که چه از طریق تماس تلفنی و چه از طریق تلگرام و واتزآپ همواره در کنار تریدرها قرار گرفته است. مراحل ثبت نام در این کارگزاری نیز بسیار ساده بوده و بر خلاف بسیاری از بروکرها، نیازی به مدرک احراز محل سکونت وجود ندارد. همانطور که می‌دایند، با توقف چاپ قبض‌های کاغذی، عملا دسترسی به مدرکی که دال بر محل سکونت باشد، دشوار شده که خوشبختانه بروکر آی اف سی با فهمیدن این مشکل، احراز محل سکونت را برای کاربران ایرانی، اختیاری کرده است.

در نهایت، ذکر این نکته خالی از لطف نیست که روش‌های واریز و برداشت این کارگزاری متعدد بوده و برای کاربران ایرانی، صرافی فارکس محلی را معرفی کرده است تا تراکنش‌ها را بتوان به سادگی و با استفاده از کارت بانکی انجام داد. سهولت و سرعت واریز و برداشت در این کارگزاری، یکی دیگر از مزایای بروکر ifc markets بوده که باعث شده استقبال از این کارگزاری همواره در حال افزایش باشد. مراحل و روند ثبت نام در بروکر ifc، در مقاله‌ی وبسایت بهترین هست، به شکل کامل و تصویری توضیح داده شده است. لینک ورود به این مقاله بالاتر ارائه شده است.

برچسب ها : بروکر ifc,بهترین بروکر در ایران,ارزیابی بروکر آی اف سی,بررسی بروکر ifc,ورود به کابین شخصی ifc

سرزمین خودرو ایرانیان