چراغ ریلی سه فاز چیست و چه کاربردی دارد؟


چراغ ریلی این روزها نقش مهمی در نورپردازی فضاهای مختلف تجاری، اداری و حتی مسکونی ایفا می‌کند. قابلیت چرخش و جابجایی در جهت دلخواه، تنوع زیاد در طرح و مقدار نور و همچنین نصب آسان، از دلایل محبوبیت این چراغ‌هاست. در این مقاله به سراغ یکی از بهترین انواع چراغ‌های ریلی یعنی چراغ ریلی سه فاز که در آن هر چراغ ریلی روی ریل به صورت جداگانه قابلیت روشن و خاموش شدن دارد می‌رویم.

چراغ ریلی سه فاز چیست؟

چراغ ریلی سه فاز چراغی ریلی است که قابلیت قرارگیری روی ریل سه فاز را دارد. ریل سه فاز ریلی است که با داشتن 3 بخش مربوط به فاز و یک بخش مربوط به نول، این قابلیت را برای شما فراهم می‌کند تا هر بخش را درون یک ریل، به صورت جداگانه خاموش و روشن کنید. به عبارت دیگر با داشتن چند چراغ ریلی 3 فاز روی یک ریل 3 فاز، می‌توانید هر فاز ریل را با یک کلید جداگانه کنترل کنید.

مزایای ریل سه فاز

مهم‌ترین مزیت سیستم ریلی سه فاز، همان قابلیت کنترل چراغ‌های ریلی روی یک ریل به صورت جداگانه است. به عنوان مثال اگر 5 چراغ ریلی روی یک ریل 3 فاز به صورتی قرار گرفته باشند که 2 تا از چراغ‌ها روی یک فاز ریل و 3 تای دیگر روی فاز دیگر آن قرار گرفته‌باشند، شما می‌توانید با یک کلید 2 تا چراغ ریلی و با کلید دیگر 3 تا چراغ ریلی باقی مانده را روشن و یا خاموش کنید. علاوه بر این، مزیت مهم دیگر، توان بالاتر ریل سه فاز نسبت به انواع دیگر ریل چراغ ریلی است. با داشتن سه بخش فاز، توان ریل سه فاز سه برابر توان ریل تکفاز می‌باشد.

شباهت‌ها و تفاوت‌های سیستم ریلی تکفاز و سه فاز

سیستم ریلی سه فاز از نظر ظاهر، تفاوت چندانی با مدل تکفاز ندارد. ریل‌های سه فاز نیز همانند ریل تکفاز در انواع طول‌ها و شکل‌ها قابلیت ساخت دارند و به وسیله رابط‌های مختلف، در طول‌ها و طرح‌های گوناگون به یکدیگر متصل می‌شوند. از نظر توان ورودی اما همانطور که ذکر شد، سیستم ریلی 3 فاز 3 برابر تکفاز توان تحمل بیشتری دارد. بنابراین زمانی که به یک ریل در طول خیلی زیاد یا توان بالا نیاز داشته‌باشید، می‌توانید از ریل سه فاز به عنوان یک ریل تکفاز خیلی قوی استفاده کنید.

موارد استفاده از چراغ ریلی سه فاز

فرض کنید داخل یک فضای تجاری یا فروشگاه، بخشی از فروشگاه در زمان‌های خاصی نیاز به روشنایی دارد و بخشی دیگر در زمانی دیگر. در این حالت با روشن کردن تمامی چراغ‌ها با یک کلید، هم روشنایی و هم برق مصرفی، دچار اتلاف می‌شود. بنابراین با استفاده از سیستم ریلی سه فاز می‌توانید بخشی از چراغ‌های ریلی را خاموش نگه دارید تا در زمان خود آن‌ها را روشن کنید.

همچنین در بسیاری از مواقع نور دفاتر اداری نیاز به کنترل و کم و زیاد شدن بر اساس ساعات مختلف روز و حجم نور ورودی از پنجره‌ها دارد. در این مواقع نیز با استفاده از چراغ ریلی سه فاز می‌توان حجم نور را تغییر داد.

در مجموع می‌توان گفت، چراغ ریلی سه فاز به میزان زیادی در صرفه جویی مصرف برق و هزینه‌های ناشی از آن و همچنین کنترل مقدار نور ورودی تاثیر دارد.

سیستم ریلی سه فاز را از کجا تهیه کنیم؟

اکووات به عنوان تولیدکننده تخصصی چراغ‌های ریلی و محصولات نورپردازی مدرن، سیستم ریلی سه فاز را در توان‌ها و اشکال مختلف تولید و عرضه می‌کند. تمامی چراغ‌های ریلی اکووات چه به صورت سه فاز و چه تکفاز، همراه با 3 تا 5 سال ضمانت تعویض بی قید و شرط ارائه می‌شوند تا خیال طراحان و مصرف‌کنندگان از نورپردزای راحت باشد.

برای سفارش چراغ ریلی سه فاز اکووات به صفحه چراغ ریلی سه فاز اکووات مراجعه نموده و یا از طریق تماس تلفنی با شماره 58642-021 با ما در ارتباط باشید.

برچسب ها : چراغ ریلی,لامپ ریلی,چراغ ریلی فروشگاهی