فروش عمده و نرخ تولیدی گوسفند زنده

به طور کلی گوسفند زنده به حیواناتی گفته می شود که گوشت قرمز دارند و البته اهلی هستند. به عبارتی همان گوشتی که از بازار خریداری می کنیم، گوشت گاو یا گوسفند است که هر دو قرمز بوده و از حیوانی اهلی به دست آمده اند. این حیوانات چهارپا اغلب در مزارع و دامداری ها پرورش داده می شود و به صورت زنده نیز به فروش می رسد.

 

دام زنده که در دامداری و مزارع نگهداری شده و پرورش داده می شود، به جرات می توان گفت که بسیار در زندگی روزمره مفید و مهم می باشد.

 چرا که از فرآورده های آن همچون پشم، گوشت، پوست، شیر و لبنیاتی که از آن تولید می شود و استفاده می کنیم که به طور کلی هدف از نگهداری و پرورش دام زنده تامین خوراک و پوشاک می باشد که از مهمترین علل زندگی انسان ها می باشد.


این جانوران اهلی اغلب به کشتارگاه ها فروخته می شوند و گوشت آن به صورت عمده و مستقیم به بازار ارائه می شود؛ توجه داشته باشید که خرید دام زنده برای افراد عادی نیز ممکن می باشد.

 

دام زنده ارزان امروزه در دامداری ها، روستاها و به فروش می رسد. همچنین خرید دام زنده ارزان از طریق سایت های معتبر اینترنتی نیز برای افراد متقاضی مقدور می باشد که با استفاده از امکانات موجود می توانند این هر نوع دامی را به صورت عمده و با قیمت مناسب خریداری کنند.

 

 

دام زنده ای که امروزه مورد معامله قرار می گیرد، اغلب گاو یا گوسفند می باشد که افراد آن را جهت اهداف مختلفی خریداری می کنند. خرید دام زنده ارزان معمولا جهت قربانی کردن صورت می گیرد، اما افراد می توانند دام زنده ارزان را جهت نگهداری و یا مصارف خانگی خریداری کنند.

 

انواع دام زنده

به غیر از گاو و گوسفند حیوانات اهلی زیادی وجود دارد که دام محسوب می شوند و در مراکز مختلف خرید و فروش می شوند، دام هایی مانند:

 

شتر

بز

گوسفند

تمامی موارد ذکر شده جزو چهارپایان اهلی بوده و دام محسوب می شوند که هر کدام از آن ها علاوه بر پشم و گوشت کارایی دیگری مانند بارکشی، استفاده از چرم و را دارند. اما باز هم متداول ترین نوع گوسفند زنده  گاو و گوسفند می باشند که در اغلب موارد مفید واقع می شوند.

 

تغذیه دام ها از انواع علوفه و گیاهان سالم و تازه صورت می گیرد که موجب می شود تا دام ها گوشتی با بافت سالم داشته باشند. بنابراین تغذیه در پرورش و نگهداری دام از اصول مهم می باشد.

 

چرا که اگر دام ها تغذیه ی درستی نداشته باشند، گوشت و لبنیات به دست آمده از آن نیز سالم نخواهد بود. همچنین این امر موجب بیماری مصرف کننده و همچنین خود دام می شود. تغذیه گوسفند زنده  از موارد زیر می تواند صورت بگیرد:

 

یونجه

دانه جو

کنجاله

سبوس

کاه

تفاله و ملاس چغندر و

موارد ذکر شده از بهترین گزینه هایی است که می تواند جهت تغذیه ی دام زنده مورد استفاده قرار گیرد. هر کدام از این موارد در تامین مواد معدنی مورد نیاز دام مانند کلسیم، ید، فسفر، آهن و مفید و موثر می باشد.