فیزیوتراپی در منزل ابتدا تا انتها

چکیده : فیزیوتراپی یک حوزه تخصصی در حوزه سلامت است که به تحقیق و درمان برای بازیابی، حفظ و افزایش حداکثر تحرک بیماران می‌پردازد. در طی سال‌های گذشته، فیزیوتراپی به عنوان یک روش موثر در بهبود و تقویت سلامت جسمی و تحرک افراد مختلف، جوابگویی اثبات‌شده داشته است.

فیزیوتراپی در منزل ابتدا تا انتها

فیزیوتراپی یکی از شاخه‌های علوم توانبخشی است که به ارزیابی، درمان و پیشگیری از ناهنجاری‌های اسکلتی عضلانی و حرکتی می‌پردازد. فارغ‌التحصیلان رشته فیزیوتراپی در دانشگاه‌های علوم پزشکی، آناتومی، فیزیوتراپی، کینزيولوژی، الکتروتراپی و تمرین درمانی را مطالعه می‌کنند. فعاليت اصلی فارغ‌التحصيلان این رشته درمان، بازسازی و تقويت بدن برای بهبود حالات نورولوژی و ارتوپدی بوده و با استفاده از تکنيک‌های روز دنيا به بيماران کمک می‌کنند تا زندگی مستقل و بدون کمک مستمر دیگران را داشته باشند. گاهی اوقات ممکن است بیماران تحت شرایطی خاص، امکان بیرون آمدن از منزل خود را نداشته باشند. در این گونه مواقع می‌توانند از خدمات فیزیوتراپی در منزل ایران فیزیو استفاده کنند. در ادامه توضیحات بیشتری در خصوص این موضوع در اختیار شما عزیزان قرار خواهیم داد.


فیزیوتراپی چیست؟

فیزیوتراپی یک حوزه تخصصی در حوزه سلامت است که به تحقیق و درمان برای بازیابی، حفظ و افزایش حداکثر تحرک بیماران می‌پردازد. در طی سال‌های گذشته، فیزیوتراپی به عنوان یک روش موثر در بهبود و تقویت سلامت جسمی و تحرک افراد مختلف، جوابگویی اثبات‌شده داشته است.

متخصصان فیزیوتراپی با در نظر گرفتن وضعیت فیزیکی، روحی و اجتماعی بیمار، از حرکات ورزشی، درمان دستی، آموزش و مشاوره به درمان افراد آسیب‌دیده از تمام گروه‌های سنی می‌پردازند. لازم است بدانید که برنامه طراحی شده برای بیماران توسط فیزیوتراپیست کاملا منحصر‌به‌فرد است و قابل استفاده برای افراد دیگر نیست. برخی از مراکز فیزیوتراپی برای تسریع روند بهبودی بیماران از لیزر پرتوان استفاده می‌کنند. فیزیوتراپی برای موارد زیر به کار می‌رود:

کاهش درد

آمادگی برای پیشگیری از مشکلات آینده

بهبودی آسیب‌ها و مشکلات عملکردی (از دردهای کمر و گردن تا مشکلات رباطی).

اهمیت فیزیوتراپی

مراجعه به فیزیوتراپ برای بازیابی عملکرد‌های ازدست‌رفته افراد پس از عمل‌های جراحی، بیماری‌های نورولوژی و آسیب‌های ارتوپدیک بسیار حائز اهمیت است. در حال حاضر، با شیوع گسترده بیماری‌های نورولوژی و آسیب‌های ناشی از کارهای سنگین، مراجعه به فیزیوتراپی نسبت به گذشته افزایش چشمگیر داشته است. چنین معالجات در فازهای اول بروز بیماری مانع بروز آسيب‌های جدی‌تر می‌شود و همچنین آسيب‌های اوليه را درمان می‌کند. درمانگران فعال در این رشته توانبخشى، با دانستن کامل محل قرارگیرى عضلات، سيستم‌هاى استخوانی و عملکرد آن‌ها، نقص‌ها را به دقت تجزيه و تحليل می‌کنند. همچنین، به ريشه‌يابى و استدلال بالينى درست به بيماران کمک می‌کنند تا در کم‌ترين زمان ممکن به بيشترين ميزان بهبودی دست یابند. امکان استفاده از خدمات فیزیوتراپی در منزل با بیمه نیز برای افراد در دسترس است.