ضعف مدیریتی و بی‌توجهی به اقتصاد مقاومتی دلیل اصلی مشکلات کشور


به گزارش خبرگزاری تسنیم، ابوالفضل روغنی اظهار داشت: یکی از عمده‌ترین مشکلات صنایع ما این است که تکلیف رویکردهای کلان روشن نیست. وی افزود: ما هنوز نمی‌دانیم که حرکتمان باید به سمت بنگاه‌های بزرگ صنعتی باشد، یا در مسیر گسترش بنگاه‌های کوچک حرکت کنیم.
رئیس‌ کمیسیون صنایع اتاق ایران با بیان اینکه تاکنون نتوانسته ایم از واحدهای کوچک و متوسط بخوبی استفاده کنیم، ادامه داد: ما در دیپلماسی اقتصادی ضعیف عمل کرده‌ایم، اما با استفاده از شرکت‌های قدرتمند و مادر که می‌توانند واحدهای متوسط و کوچک را بصورت خوشه‌ای و زنجیره وار، هماهنگ و راهبری کنند می‌توانیم ضعف‌های آنها به ویژه در عرصه توزیع و صادرات رفع کنیم.
روغنی با‌اشاره به اینکه صنعت ما در حال حاضر مظلوم است، بیان کرد: صنعت ما امروز حال و روز خوشی ندارد و از سویی درگیر تحریم‌های ظالمانه است و از سوی دیگر با مشکلات مدیریتی در داخل مواجه است.
وی ادامه داد: مشکلات امروز کشور ناشی از مدیریت ضعیفی است که از قدیم وجود داشته و نمونه آن بی‌توجهی به اقتصاد مقاومتی است.


این فعال اقتصادی با بیان اینکه کاش مدیریت صنعتی ما هماهنگ و بصورت جزیره‌ای عمل نمی‌شد، اضافه کرد: چالش‌هایی که امروز با آن مواجه هستیم ناشی از جزیره‌ای عمل کردن و نداشتن استراتژی کامل و جامع و بلندمدت است.
روغنی افزود: به عنوان مثال نود درصد تحلیل‌ها این بود که ترامپ عهدشکنی خواهد کرد، اما وقتی ما می‌دانیم که عملکرد او چه مشکلاتی ایجاد می‌کند، چرا یک برنامه یا چند برنامه برای مقابله با آن و مواردی مانند تحریم نفت طراحی نکردیم؟
وی ادامه داد: وقتی ما می‌دانیم که مشکلات ارزی یا صادرات خواهیم داشت، چرا برای مقابله با آنها برنامه‌ریزی نکردیم؟
رئیس‌ کمیسیون صنایع اتاق ایران با بیان اینکه بنگاه‌های کوچک اقتصادی توان و امکان بازاریابی خارجی ندارند، گفت: رفع چنین مشکلاتی از وظایف سازمان شهرک‌های صنعتی است و امیدواریم که طرح‌هایی که در این زمینه ارائه شده و در حال اجراست، به نتیجه مطلوب برسد و سال آینده، مسئولان در نمایشگاه بعدی از میزان صادرات بالا آمار بدهند.
سایر اخبار این روزنامه
گزارش مستند کیهان از نگاه ساندیسی اصلاح‌طلبان به روحانی دونالد ترامپ یک تهدید چند فرصت! (یادداشت روز) اخبار ویژه پمپئو: کره‌شمالی حتی حاضر نیست بخشی از توان هسته‌ای خود را کاهش دهد محور نامه اقتصاد‌دانان تغییر تفکر لیبرالیستی دولت بود ایران امروز از هر زمان دیگری قوی‌تر است تحریم این کشور نتیجه‌ای ندارد رسوایی شبکه مجازی موساد در تحریف ناشیانه بیانات رهبر انقلاب ضعف مدیریتی و بی‌توجهی به اقتصاد مقاومتی دلیل اصلی مشکلات کشور جدایی بحرین از ایران بازی پهلوی در زمین انگلیس امتیاز دادن و وعده گرفتن پرستیژ سیاسی است! قتل‌عام کودکان مظلوم یمن اشک نماینده سازمان ملل را درآورد نامه 6 وزیر برای رفع فیلتر از یک شبکه اجتماعی! آماری که اسرائیل هرگز فراموش نخواهد کرد شلیک 4 هزار موشک، فرار 300 هزار صهیونیست و... ایران امروز از هر زمان دیگری قوی‌تر است تحریم این کشور نتیجه‌ای ندارد ایران امروز از هر زمان دیگری قوی‌تر است تحریم این کشور نتیجه‌ای ندارد