مسکو: تمامی تدابیر لازم را برای تضمین امنیت خود در برابر آمریکا اتخاذ می‌کنیم

وزارت امور خارجه روسیه روز گذشته در واکنش به یکسری بندهای قانون بودجه نظامی جدید آمریکا اعلام کرد مسکو همه تدابیر را برای تضمین امنیت خود اتخاذ خواهد کرد.
به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، ماریا زاخارووا، سخنگوی وزارت خارجه روسیه گفت: روسیه به نوبه خود تدابیر لازم را به منظور تضمین هرچه مطمئن‌تر امنیت خود با تمامی ابزارهای موجود چه در حوزه سیاسی – دیپلماتیک و چه در حوزه نظامی اتخاذ خواهد کرد.
این سخنگوی وزارت خارجه روسیه در عین حال تاکید کرد: اقدامات واشنگتن علیه ماریا بوتینا، شهروند روسیه‌ای دستگیر شده در آمریکا به اتهام جاسوسی، غیرقابل قبول است.
او خاطرنشان کرد: به نظر می‌رسد که واشنگتن در تلاش‌هایش برای پیچیده‌تر کردن وضعیت این شهروند روسی تا جای ممکن می‌خواهد او را مجبور به همکاری با تحقیقات خود کند. ما یک چنین اقداماتی را توسط طرف آمریکایی غیرقابل قبول دانسته و تقاضا می‌کنیم که بوتینا فورا تمامی امدادهای پزشکی لازم را دریافت کرده و پیگرد قضایی علیه او که بر پایه اتهامات بی‌پایه و اساس است، متوقف شود.


به گفته زاخارووا دیپلمات‌های روس توانسته‌اند شرایط بازداشت بوتینا را بهبود بخشند اما همچنان او در شرایط نسبتا سختی به سر می‌برد.
وی همچنین گفت که روسیه هیچ اقدامی که منجر به بدتر شدن روابطش با یونان شود انجام نداده و مسکو امیدوار است که وضعیت این رابطه بهبود پیدا کند.
در همین حال به گفته سخنگوی وزارت خارجه روسیه همکاری روسیه و ترکیه علیه هیچ کشور ثالث دیگری نیست.
سایر اخبار این روزنامه
توضیحات تیم اقتصادی دولت درباره بسته ارزی و کنترل بازار هشدار ارتش چین به آمریکا در مورد تایوان سخنگوی شورای نگهبان: طرح ممنوعیت به کارگیری بازنشستگان به‌زودی اجرایی می‌شود وزیر بهداشت: تامین داروی بیماران خاص با مشکلی مواجه نیست دکتر روحانی در جلسه هیات دولت: ایران در کنوانسیون خزر امتیازات خاصی گرفت در سالگرد جنگ 33 روزه؛ سیدحسن نصرالله: در جنگ سوریه پیروز می‌شویم نماینده سازمان ملل: بمباران دانش‌آموزان یمنی توجیه پذیر نیست آمار قربانیان سقوط پل هوایی در ایتالیا به 37 نفر رسید مسکو: تمامی تدابیر لازم را برای تضمین امنیت خود در برابر آمریکا اتخاذ می‌کنیم تحلیل سیاسی هفته 13 دانشگاه ایرانی در بین دانشگاه‌های برتر دنیا قرار گرفت ایران عملیات تروریستی در اردن را محکوم کرد بازنشستگان تامین اجتماعی صاحب سهام می‌شوند اردوغان تعرفه سنگین به محصولات آمریکایی بست حمله انتحاری در کابل با بیش از 100 کشته و زخمی حمله انتحاری در کابل با بیش از 100 کشته و زخمی اردوغان تعرفه سنگین به محصولات آمریکایی بست