ماهاتیر محمد: آمریکا پس از خروج از برجام منزوی شده است

ماهاتیر محمد نخست‌وزیر جدید مالزی گفت: معتقدم آمریکا در خروج از معاهده بین‌المللی برجام اشتباه کرد و پس از این اقدام منزوی شده است.
تارنمای مالزی کینی با انعکاس بخشی از مصاحبه ماهاتیر محمد نخست‌وزیر جدید مالزی با رسانه تایلندی "بی پی اس" نوشت: نخست‌وزیر معتقد است آمریکا در خروج از برجام اشتباه کرد.این رسانه مالزیایی نوشت: خروج از برجام آمریکا را منزوی کرده، چرا که اتحادیه اروپا خواستار حفظ این معاهده بین‌المللی است.
ماهاتیر محمد همچنین در مورد دور دوم ریاست جمهوری دونالد ترامپ در آمریکا احتمال داد: به نظر می‌رسد وی موفق به ماندن در ریاست جمهوری در دور دوم نشود.
نخست وزیر مالزی افزود: به نظر من احتمال دارد ترامپ دوره دوم ریاست جمهوری را از دست بدهد و سیاست‌های وی به همان روشی که سیاست‌های باراک اوباما کنار زده شد، ممکن است کنار زده شود.ماهاتیر محمد تاکید کرد: کار کردن با فردی مثل ترامپ سخت است.
وی گفت: وقتی رسانه‌ها پیشتر در مورد ترامپ سوال کردند، گفتم که کارکردن با فردی که در مدت 24 ساعت سه بار نظرش را عوض می‌کند، سخت است.
وی در بخش دیگری از این مصاحبه تصویب قانون جنجالی توسط صهیونیست‌ها را اقدامی شبیه تبعیض نژادی دانست.
کنست (پارلمان رژیم صهیونیستی) روز 27 تیر (18 ژوئیه) قانونی جنجالی را به تصویب رساند که مطابق آن رژیم اسرائیل رسما به عنوان یک دولت ملی خلق یهود شناخته می‌شود.