بلیط هواپیما

نامه نهادهای بین‌المللی حقوق بشر به ماکرون برای توقف فروش سلاح به عربستان و امارات

چند نهاد بین‌المللی غیردولتی فعال در زمینه حقوق بشر از رئیس‌جمهور فرانسه خواستند برای توقف فروش سلاح به عربستان و امارات اقدام کند.
به گزارش ایسنا، به نقل از روزنامه رای الیوم، 16 نهاد انسانی بین‌المللی در نامه‌ای به امانوئل ماکرون، رئیس‌جمهور فرانسه از وی خواستند حملات ائتلاف عربی در یمن را که غیرنظامیان را هدف قرار می‌دهد به صورت علنی محکوم کند.
در این نامه آمده است: ما بار دیگر از فرانسه می‌خواهیم فروش سلاح به عربستان و امارات را متوقف کند چراکه به نظر می‌رسد عربستان و امارات از این تجهیزات در جنگ یمن استفاده می‌کنند. بین شرکای اروپایی شما آلمان، بلژیک، هلند، سوئد و اسپانیا میزان فروش سلاح‌هایشان به طرف‌های درگیر در یمن را کاهش داده‌اند.
در این نامه تاکید شده است: کوتاهی فرانسه در قبال نقض‌های مکرر قوانین بین‌المللی انسانی در یمن فاجعه‌بار است.

این نامه ازسوی دفتر عفو بین الملل در فرانسه و دیده‌بان حقوق بشر و اتحادیه بین‌المللی حقوق بشر و پزشکان جهان و شاخه سازمان "کر" در فرانسه امضا شده است.
جنگ میان دولت مستعفی یمن و جنبش انصارالله از سال 1393 آغاز شد و عربستان ائتلافی را برای حمایت از دولت مستعفی در این کشور به راه انداخت.
سایر اخبار این روزنامه
ریشه‌ها و پیامدهای افزایش نرخ نقدینگی در اقتصاد ایران رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار رئیس و نمایندگان مجلس خبرگان: راه حل مشکلات کشور خالی کردن پشت دولت نیست آیت‌الله سیستانی خواستار توقف فوری خشونت‌ها در بصره شد لاریجانی در دیدار رئیس دومای روسیه: تغییراتی در رفتار آمریکایی‌‌ها درحال رخ دادن است نامه نهادهای بین‌المللی حقوق بشر به ماکرون برای توقف فروش سلاح به عربستان و امارات رکورد بی‌سابقه خرید نفت چین از ایران در بیانیه مشترک سران در پایان اجلاس سه جانبه تهران تاکید شد؛ ادامه همکاری سه کشور تا نابودی نهایی گروه‌های تروریستی در سوریه رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار رئیس ‌جمهوری ترکیه و هیئت همراه: مهمترین نیاز امروز دنیای اسلام اتحاد کشورهای اسلامی است توسل به نردبان تخریب – 4 تخریب با ابزارهای دینی دکتر روحانی در دیدار رئیس‌جمهور روسیه: اعتماد دو دولت برای توسعه همکاری‌های دوجانبه، منطقه‌ای و بین‌المللی در تاریخ روابط ایران و روسیه بی‌سابقه است براساس اعلام دفتر توسعه سازمان ملل متحد رشد شاخص انسانی جمهوری اسلامی ایران در جایگاه نخست جهانی قرار گرفت