احمدی‌نژاد خودش بگوید پول‌ها کجاست

در نشست خبري محسني اژه‌اي مطرح شد
احمدی‌نژاد خودش بگوید پول‌ها کجاست
از محاكمه تتلو تا ممنوع الخروجي سيف
سخنگوی قوه قضائیه با اعلام خبر تشکیل پرونده برای سایت «سکه ثامن» گفت که معلوم نیست متهم پرونده از کشور خارج شده یا نه، اما او در دسترس نیست. حجت‌الاسلام والمسلمین غلامحسین محسنی اژه‌ای با اشاره به حادثه تروریستی اهواز، گفت: به خانواده معظم این شهیدان تسلیت عرض می‌کنم و برای مجروحان این جنایت شفای عاجل مسالت دارم. این جنایت زمانی اتفاق افتاد که مردم متدین اهواز مشغول به عزاداری و گرامیداشت دفاع از میهن بودند. این تروریست‌ها در این شرایط عمل خبیثانه‌ای را انجام دادند و بار دیگر تشت رسوایی مدافعان حقوق بشر را با صدای بلندتری به صدا در آوردند. کسانی که ادعای حقوق بشر داشتند دست به آدم کشی و کودک کشی زدند. اینها مدافعان حقوق بشر هستند. متاسفانه برخی گروه‌های ضد انقلاب و تریبون‌های کشورهای مختلف هم این عمل تروریستی روشن و واضح را حاضر نشدند به صورت صریح محکوم کنند. وی افزود: البته بسیاری هم این عمل را محکوم کردند. از وزیر امورخارجه و سخنگوی ایشان که مواضع خوبی را عنوان کردند و همچنین دادستان محترم تشکر می‌کنم. البته نباید به این میزان بسنده کرد. دادستان، ستاد حقوق بشر قوه قضائیه و سایر نهادهای قضائی این جنایت را کاملا تعقیب کنند و از پلیس بین‌الملل بخواهند اینها را شناسایی و تعقیب کنند. دادستان و رئیس کل استان و نیروهای امنیتی با کمک هم تلاش کنند هرچه سریع‌تر همه عواملی که دست به این اقدام زدند و حامیان آنها و کسانی که این تیم را همراهی کردند شناسایی و تحویل قوه قضائیه دهند تا قوه قضائیه با آنها برخورد کند.

پرونده سایت سکه ثامن
محسنی اژه‌ای در پاسخ به سوال ایسنا در رابطه با سایت «سکه ثامن» پرونده‌ای تشکیل شده و کسی که در این زمینه مسئولیت داشته ممنوع الخروج شده است یا نه، گفت: من از مردم درخواست دارم و آن این است که هرکسی آمد در سایت یا نشریه‌ای اعلام کرد که پول یا طلا و سکه در اختیار من قرار دهید و شروع کرد به سوددادن‌های غیرمتعارف، مردم شک کنند و نیایند پول و مالشان را در اختیار آنها قرار دهند ولی متاسفانه باز هم گاهی وقت‌ها غفلت می‌شود. وی افزود: اینکه جرمی در این پرونده واقع شده یا خیر باید رسیدگی شود، ولی افراد شکایت کردند و وارد رسیدگی شدیم. طرف اصلی در دسترس نیست و اینکه آیا فرار کرده یا از کشور خارج شده مشخص نیست ولی دسترسی به او نیست که از آن اطلاع ندارم. برخی خبرها هست که از کشور خارج شده است. البته به صورت غیابی رسیدگی می‌شود. این فرد حساب‌های متعددی داشته که مسدود شده و ممنوع الخروج هم است، البته اگر خارج نشده باشد. سخنگوی قوه قضائیه تصریح کرد: اموال در حال شناسایی است و مردم اطمینان داشته باشند که رسیدگی می‌شود. ۶۰۰ نفر در این پرونده شکایت کرده‌اند.
محاکمه غیابی تتلو
وی در پاسخ به سوالی درباره صحبت‌های اخیر امیرحسین مقصودلو(تتلو) و اینکه آیا پرونده‌ای در این رابطه تشکیل شده است، تصریح کرد: طبیعی است کسانی که این ور آب باشند یا آن ور آب و اقدام مجرمانه انجام بدهند قابل تعقیب است. در برخی از مسائلی که فردی که گفتید مطرح کرده عنوان مجرمانه‌ای داشته و دادستان برای آنها پرونده تشکیل خواهد داد و به‌صورت غیابی محاکمه می‌شود و اگر قاضی تشخیص دهد حکمش هم صادر می‌کند. محسنی اژه‌ای در پاسخ به سوالی درباره پرونده سیف، رئیس سابق بانک مرکزی و آیا وی ممنوع الخروج است، خاطرنشان کرد: یک بار از وی تحقیق شده و اگر لازم باشد بار بعدی هم تحقیق می‌شود و پرونده هم در حال رسیدگی است زیرا متهمان دیگری از کارمندان بانک مرکزی و غیر بانک مرکزی دارد و پرونده در حال تحقیقات است و این فرد ممنوع الخروج است. سخنگوی قوه قضائیه در پاسخ به سوالی درباره ادعاهای احمدی‌نژاد مبنی بر اینکه اگر می‌گویند پول‌ها نیست، به من بگویند تا جایش را بگویم، تاکید کرد: کسی اگر می‌داند باید بگوید نباید از او بخواهند مگر اینکه جایی گذاشته باشد. محسنی اژه‌ای در تشریح اسامی متهمان پرونده گمرک در بوشهر که حکم آن شهریور قطعی شده است، گفت: بهنام نوروزی فرزند رستن، مدیرکل گمرک و ناظر گمرکات بوشهر به اتهام اخذ رشوه به ۵ سال حکم حبس قطعی و انفصال دائم از خدمات دولتی و پرداخت ۱۳ میلیارد و ۱۸۰ میلیون ریال رد مال جهت اخذ رشوه و همچنین به همین میزان جزای نقدی محکوم شده است. متهم دیگر امید محمدی فرزند نجف، کارشناس گمرک به اتهام اخذ رشوه به حبس و رد مال به مبلغ 10 میلیارد و 500 میلیون ریال و همین مقدار جزای نقدی و 3 سال انفصال از خدمات دولتی محکوم شده است. ا...قلی کمانین فرزند امیرعلی، کارشناس گمرک به اتهام اخذ رشوه به 2سال حبس و انفصال از خدمت و 7 میلیارد و 162میلیون و 500 هزار ریال رد مال و جزای نقدی محکوم شده است. همه متهمان نامبرده علاوه بر موارد ذکر شده به 74 ضربه شلاق نیز محکوم شده‌اند. وی در پاسخ به سوالی درخصوص سرنوشت پرونده واردات خودرو و نیز رسیدگی به اتهامات م- رضایی گفت: ما امیدوار بودیم در دادگاه‌های ویژه‌ای که تشکیل شده با سرعت کار انجام شود و امیدوار بودیم حکم ۳۵ نفر تا قبل از تاسوعا مشخص شود که متاسفانه نشد. البته دادگاه‌های ویژه‌ای که تشکیل شده اگر بگویند جهاد می‌کنند، مبالغه نکردم. آخرین دفاع در برخی پرونده‌ها گرفته شد و با این حال امیدواریم تا آخر هفته حکم ۳۵ تا ۳۶ نفر صادر شود. وی در خصوص م-ر نیز گفت: این پرونده در حال تحقیق است و به دادگاه نرفته است و چند متهم دیگر غیر از این فرد هم وجود دارد. از پرونده‌های واردات خودرو هم یک پرونده به دادگاه رفته و البته دادگاه نواقصی را مشاهده کرده و خود دادگاه در حال تحقیق در این زمینه است. ناگفته نماند در مورد سازمان صمت ۴ نفر از کارمندان آن بازداشت هستند اما هنوز پرونده به دادگاه ارسال نشده است.