دختری فوتبالی که عادل را شوکه کرد

شهروند| یک مهر و شروع مدارس، تیم برنامه ساز 90 برای این روز به مدارس مختلفی رفته بودند که عکس‌هایی از حاشیه‌هایش منتشر شده است، اما در این روز عادل فردوسی‌پور خودش میهمان برنامه‌ای ویژه بود. او حوالی ظهر روز یکشنبه چسبیده به ساختمان ثابت پاسال، انتهای خیابان الوند، جایی که همه به شبکه دو آن جا را می‌شناسند، میهمان دخترانی خاص بود. دختران هنرمند موسسه خیریه مهرورزان معین.
آنها که در یکی از قدیمی‌ترین مراکز تحت نظر بهزیستی که حداقل 50 سال قدمت دارد
حرفه آموزی را پیشه کرده‌اند تا بتوانند به رغم همه مشکلات ناشی از اختلالات ذهنی، امیدبخش خانواده‌هایشان باشند. حدود 80 دختری که اینجا در شروع سال تحصیلی، فصلی جدید از زندگی‌شان را آغاز کرده بودند برای حرفه آموزی.
عادل را تقریبا بیشترشان می‌شناختند. بیشترشان فوتبالی بودند و البته اکثرا پرسپولیسی. بینشان بودند طرفداران عادل، آنهایی که برای برنامه‌اش پیامک می‌فرستادند و البته بودند آنهایی که طرفدار علی دایی بودند یا علی کریمی!

مجری محبوب 90، کلاس به کلاس از حرفه خیاطی تا چرم‌دوزی و نقاشی، پا به پای مربیانشان رفت و پای گفته‌هایشان نشست. کادوهایی گرفت از هنر دست این دختران شیرین و رفت ایستاد کنار درخت آرزوهایشان.
در این جمع دوقلویی بودند که انگار بیش از بقیه فوتبالی بودند. فاطمه و ...!
آنها که بیننده‌های پر و پا قرص برنامه 90 بودند. عادل عادت خاصی دارد وقتی به او می‌گویند به برنامه‌اش پیامک می‌دهند. دخترک با خنده گفت ما همیشه برایت پیامک می‌فرستیم. عادل گفت: کدامتان از همه بیشتر پیامک می‌فرستد؟ مهر و مهتاب گفتند :من.. من ... من...من» و البته نوبت به مهتاب رسید تا ابتدا شماره‌اش را بگوید. او شماره را برای عادل خواند:«0910» و باقی اعداد. ابتدا عادل به همراهانش چشمکی زد و سریع فرمول ویژه‌اش برای چک کردن شماره را برای در آوردن تعداد مراتبی که آن شماره منحصر به فرد در برنامه شرکت کرده  را وارد کرد!
این جمله را اگر در داروخانه یا خیابان یا روی خط برنامه 90 به عادل بگویید که بارها شرکت کردید، یکی از علایقش این است که سریع آمارتان را
در بیاورد. پاسخی که از شماره مهتاب گرفت، حسابی شوکه‌اش کرد. 285 بار شرکت در برنامه 90!
فردوسی‌پور انگار باورش نمی‌شد با چنین پاسخی روبه‌رو شود. شوکه شده بود و با آن خنده معروفش از این مشتری همیشگی 90 تشکر کرد. او کم‌کم با دخترهای دیگر هم ملاقات کرد. آنها که برایش شاهنامه خواندند، ترمه بافته شده لوگوی 90 را به او هدیه داده بودند و دوست داشتند در کنارش عکس‌هایی به یادگار بگیرند.
عادل در این روز خاص خنده را هدیه دختران مهرورزان معین کرد و رفت تا آماده نخستین 90 مهرماهی‌اش شود.