بلیط هواپیما

بازدید مسئولان و خبرنگاران روزنامه جمهوری اسلامی از خانه موزه آیت‌الله هاشمی رفسنجانی

حجت‌الاسلام والمسلمین مسیح مهاجری، مدیرمسئول روزنامه جمهوری اسلامی، صبح یکشنبه 8 مهر 1397 به همراه مدیران، مسئولان و خبرنگاران این روزنامه، از خانه موزه آیت‌الله هاشمی رفسنجانی، بازدید کردند.
آقای مسیح مهاجری پس از این بازدید، در دیدار با مهندس یاسر هاشمی، عوامل اجرایی موزه و مردمی که برای بازدید از خانه موزه آمده بودند، با یادآوری خاطراتی از سالها همراهی، همدلی و همراهی با آیت‌الله هاشمی رفسنجانی، گفت: واقعاً جای ایشان درحال و هوای امروز کشور خالی است. ایشان صداقت در گفتار و رفتار را ویژگی بارز آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در تمام سال‌های قبل و بعد از پیروزی انقلاب دانست و گفت: از لحاظ مادی، نیازی به پست و مقام نداشت و در مسئولیت‌ها هم از شکنجه‌های ساواک و زندان‌ها و با رای مردم، به مقام‌های بلند مملکتی رسید اما در تمام این سالها، به دور از ریاکاری و تملق، صادقانه رفتار می‌کرد و من به عنوان کسی که حداقل هفته‌ای یک بار با ایشان ملاقات داشتم، گواهی می‌دهم که ایشان،در گفتار هم، مانند رفتارشان صادق بودند.
مدیرمسئول روزنامه جمهوری اسلامی، عشق و علاقه آیت‌الله هاشمی رفسنجانی، به اسلام انقلاب و امام (ره) را برخاسته از اعتقاد ایشان دانست و گفت: هر وقت در دیدارها، صحبت از امام می‌شد، مخصوصاً وقتی به یاد برخی از اظهارنظرها و توصیه‌های امام می‌افتادند بغض کرده و بی‌اختیار اشک می‌ریختند و در طول زندگی با برکتشان، سعی می‌کرد راه امام را ادامه دهند.
آقای مسیح مهاجری، با تاکید بر علاقه آیت‌الله هاشمی رفسنجانی به آبادانی و پیشرفت کشور گفت: آیت‌الله هاشمی رفسنجانی خود بارهامی گفتند: یکی از اهدافم از پذیرش مسئولیت خطیر ریاست جمهوری بویژه پس از مقطع حساس و دشوار دفاع مقدس، جبران عقب‌ماندگی‌های تاریخی و عقب افتادگی‌های هشت سال جنگ تحمیلی بود، چون در خود، توان این را می‌دیدم که برای پیشرفت و توسعه کشور برنامه‌ریزی و اجرا کنم. ایشان افزود: این جمله نشان می‌دهد که آیت‌الله هاشمی، دل در گرو پیشرفت کشور داشتند.

آقای مسیح مهاجری با اشاره به فضای صمیمی و ساده منزل آیت‌الله هاشمی رفسنجانی گفت: همیشه بر عفاف و کفاف در زندگی تاکید می‌کردند و ضمن پرهیز از اشرافی‌گری، از ذهد فروشی و ریاکاری، برای شهرت به فقر و نداری گریزان بود. ایشان با یادآوری خاطراتی از دیدارهای فردی و جمعی خویش با آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در همین منزل گفت: بارها که تهمت‌های اشرافی گری و یا سایر تهمت‌های مغرضانه سیاسی علیه ایشان شدت می‌گرفت به ایشان می‌گفتیم که جواب بدهید. ایشان با لبخند همیشگی خویش می‌گفتند: چه بگویم به کسانی که خود این تهمت‌ها را می‌سازند و بهتر از همه می‌دانند که حقیقت چیست.؟!!
آقای مسیح مهاجری، با اشاره به تعبیر مظلومیت برای شهید مظلوم آیت‌الله بهشتی و آیت‌الله هاشمی رفسنجانی، گفت: مظلومیت شهید بهشتی به خاطر عناد دشمنان آگاه انقلاب و منافقان کور دل بود ولی مظلومیت آقای هاشمی، به خاطر حسادت مغرضان سیاسی و دوستان ناآگاه انقلاب بود که همین موضوع مظلومیت ایشان را مضاعف می‌کرد.
ایشان همجواری مزار آیت‌الله هاشمی رفسنجانی با مرقد امام(ره) تشییع جنازه میلیونی و عزاداری‌های خود جوش مردم در سراسر کشور به ویژه روستاها را تا 50 روز پس از رحلت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی، نشانه جایگاه ایشان در تاریخ ایران و اسلام دانست و گفت: هر چند خیلی‌ها تلاش می‌کنند که تاثیرگذاری آیت‌الله هاشمی رفسنجانی را در تاریخ معاصر ایران، کتمان کنند اما مردم وفادار ایران نشان دادند که واقعیت‌ها را می‌دانند و من در ایام رحلت ایشان، به 40 تا 50 شهر کشور رفتم که همه جا مردم خودشان مانند عزاداری‌های مذهبی، با پذیرایی از عزاداران، هزینه می‌کردند.
مدیر مسئول روزنامه جمهوری اسلامی، با اشاره به سکوت مسئولان در رسانه‌ها درباره نقش آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در انقلاب اسلامی و دفاع مقدس، گفت: در همین ایام که در هفته دفاع مقدس به سر می‌بریم، شما شاهدید که رسانه‌ها، به ویژه صداوسیما، به گونه‌ای تحلیل می‌کنند که انگار آیت‌الله هاشمی، فرمانده جنگ، نماینده امام و سخنگوی شورای عالی دفاع در این برهه حساس کشور نبودند. آقای مسیح مهاجری با بیان خاطراتی از فرماندهی آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در دفاع مقدس، به مقطع پایانی جنگ و عملیات مرصاد اشاره کرد و گفت: بنده به همراه چند تن دیگر به کرمانشاه و منزل امام جمعه، جناب آقای زرندی که آقای خلخالی هم در آنجا بود رفته بودیم که آیت‌الله هاشمی، برای فرماندهی در آن شهر حضور داشتند و شخصا عملیات مرصاد را هدایت می‌کردند که منافقین در گردنه چهارزبر به کمین رزمندگان افتادند و تار و مار شدند. ایشان افزود: چند سال بعد به کرمانشاه رفتم و دیدم در چهارزبر، موزه‌ای از آن مقطع جنگ درست کرده‌اند و در آن از کوچک و بزرگ و حتی افرادی که کمترین نقش را در آن مقطع جنگ داشتند اسمی آورده شده بود اما هرچه در آن موزه گشتم هیچ نشانه و اثری از حضور و فرماندهی آیت‌الله هاشمی ندیدم که این خود، جای تاسف و تامل کامل دارد که کینه و حقارت افراد نسبت به ایشان تا چه حد؟!!
آقای مسیح مهاجری، با تاکید بر عدم توجه آقای هاشمی به بی‌مهری‌ها و تهمتها و تخریبها،گفت: اوایل سال 94 که به خاطر یک جمله دروغین منسوب به ایشان درباره موشک به دیدارشان رفتم گفتم با موج شدید توپخانه‌های تخریب چه می‌کنید؟ با لبخند همیشگی‌اش گفت: شیرینی زندگی به همین مسائل است. ایشان با اشاره به روح آزادگی آیت‌الله هاشمی رفسنجانی گفت: یکی از مشهورترین انسان‌های هتاک (که نام ایشان نزد من محفوظ است) پس از پشیمانی به دیدار ایشان رفت و تقاضای عفو و بخشش کرد که آیت‌الله هاشمی به ایشان گفت: از تو هیچ گلایه‌ای ندارم و تو را بخشیدم و با آغوش باز از ایشان استقبال کرد. آقای مهاجری افزود: این جمله از خاطره‌های شهید بهشتی را به یاد آوردم که در همان هفتم تیر سال 1360 و قبل از انفجار، به شهید بهشتی گفتم: خیلی‌ها در مورد شما به ما مراجعه و تقاضای بخشش می‌کنند به آنها چه بگوییم؟ ایشان با لبخند گفتند: به همه بگو که بهشتی شما را بخشید، اما در خواستی دارم که بعد از این، فریب تبلیغات سوء را نخورند. ایشان با بیان این جمله که سالها قبل از انقلاب، با خانواده هاشمی رفسنجانی آشنا هستم، به خاطراتی از همراهی آقای محمد هاشمی با مبارزه پرداخت و گفت: باهم دانش‌آموز شبانه دبیرستان حکیم نظامی در قم بودیم و می‌دیدم که چگونه زندگی اسلامی و انسانی دارد. مدیر مسئول روزنامه جمهوری اسلامی با بیان این جمله که شاید بسیاری از مردم ندانند که آقای محمد هاشمی در مسئولیت‌های بعد از انقلاب خود در صدا و سیما، وزارت خارجه، ریاست جمهوری مجمع تشخیص و..... هیچ وقت حقوق دریافت نکرده است به اقدامات رفاهی ایشان اشاره کرد و گفت: درمانگاه و مسجد سلمان فارسی ریاست‌جمهوری، زائرسرای مشهد و... از یادگاران مسئولیت ایشان در ریاست جمهوری است.
حجت‌الاسلام والمسلمین مسیح مهاجری، در پایان این دیدار، متن دست نوشته‌های آیت‌الله هاشمی رفسنجانی برای مقدمه چاپ جدید کتاب ارزش‌ها و مکتب‌ها را برای نگهداری در خانه موزه به مهندس یاسر هاشمی تقدیم کرد.
در این بازدید مهندس یاسر هاشمی نیز، ضمن تشکر از بازدید آقای مسیح مهاجری،تیم تحریریه و مسئولان روزنامه جمهوری اسلامی، به ویژه نامه‌های این روزنامه در ایام اربعین و سالگرد رحلت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی اشاره کرد و گفت: از اسناد ماندگاری است که برای خیلی از برنامه‌ها از مطالب آن استفاده می‌کنیم. آقای یاسر هاشمی، با بیان جملاتی از مرحوم آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در خصوص حجت‌الاسلام والمسلمین مسیح مهاجری گفت: مرحوم پدرم، همیشه تاکید داشت که آقای مهاجری از دوستداران واقعی انقلاب اسلامی و در دفاع از آرمان‌های امام، صریح است و هیچ ملاحظه‌ای ندارد. یادگار آیت‌الله هاشمی رفسنجانی، حضور مسئولان و خبرنگاران روزنامه جمهوری اسلامی را اقدامی پسندیده در جهت معرفی خانه موزه به مردم دانست و گفت امیدواریم مسئولان دیگر رسانه‌ها، روزنامه‌ها و خبرگزاری‌ها هم، گزارش‌هایی از خانه موزه تهیه کنند تا مردم و به خصوص جوانان، بدانند که برای اطلاع از حقیقت و واقعیت، نباید به تبلیغات سوء و القائات دشمنان معاند و نادان توجه کنند.
پایگاه اطلاع‌رسانی خانه موزه آیت‌الله هاشمی رفسنجانی

*مدیرمسئول روزنامه جمهوری اسلامی: جای آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در حال و هوای امروز کشور خالی است
*آیت‌الله هاشمی، دل در گرو پیشرفت کشور داشتند
*مظلومیت آقای هاشمی، به خاطر حسادت مغرضان سیاسی و دوستان ناآگاه انقلاب بود که همین موضوع مظلومیت ایشان را مضاعف می‌کرد
سایر اخبار این روزنامه
معاون وزیر نفت: عرضه نفت در بورس از هفته آینده با یک میلیون بشکه آغاز می‌شود رهبر انقلاب اسلامی در دیدار جمعی از مسئولان و دست‌اندرکاران حج مطرح کردند؛ انتقاد رهبر انقلاب از تخریب آثار اسلامی در مکه و مدینه دکتر عراقچی در گفتگو با ریانووستی: سازو کار مالی اروپا با ایران برای دیگر کشورها نیز مناسب است نایب رئیس مجلس: نگرانی‌ها درباره پیوستن ایران به "FATF" به جا نیست سخنگوی وزارت امورخارجه: تصویب لوایح مرتبط با FATF به نفع مصالح ملی است آسیا تایمز: اروپا سرانجام در برابر تحریم آمریکا علیه ایران قد علم کرد هجوم دلارهای خانگی به بازار قیمت سکه و ارز سقوط کرد انزوای بیشتر آمریکا، ره آورد ســفر رئیس‌جمهور به نیویورک برای ملت ایران پرونده سیاه و سنگین آمریکا از مداخله در کشورهای جهان در اقدامی تلافی جویانه؛ سپاه مقر سرکردگان جنایت تروریستی اهواز را هدف قرار داد نهم مهرماه روز مقاومت مردم حمیدیه روایتی از اولین شکست دشمن در روزهای اول جنگ تحمیلی جنگ یمن و اراده دشمنان اسلام بازدید مسئولان و خبرنگاران روزنامه جمهوری اسلامی از خانه موزه آیت‌الله هاشمی رفسنجانی رهبر انقلاب اسلامی در دیدار جمعی از مسئولان و دست‌اندرکاران حج مطرح کردند؛ انتقاد رهبر انقلاب از تخریب آثار اسلامی در مکه و مدینه رهبر انقلاب اسلامی در دیدار جمعی از مسئولان و دست‌اندرکاران حج مطرح کردند؛ انتقاد رهبر انقلاب از تخریب آثار اسلامی در مکه و مدینه رهبر انقلاب اسلامی در دیدار جمعی از مسئولان و دست‌اندرکاران حج مطرح کردند؛ انتقاد رهبر انقلاب از تخریب آثار اسلامی در مکه و مدینه رهبر انقلاب اسلامی در دیدار جمعی از مسئولان و دست‌اندرکاران حج مطرح کردند؛ انتقاد رهبر انقلاب از تخریب آثار اسلامی در مکه و مدینه رهبر انقلاب اسلامی در دیدار جمعی از مسئولان و دست‌اندرکاران حج مطرح کردند؛ انتقاد رهبر انقلاب از تخریب آثار اسلامی در مکه و مدینه