بلیط هواپیما

اجتماع پيشگامان خدمت به ملت در آزادي و سراسر کشور

درست یک ماه پیش یعنی ۱۰ شهریورماه بود که رئیس سازمان بسیج مستضعفین، در نشستی خبری از برگزاری رزمایش اقتدار عاشورایی سپاهیان حضرت محمد رسول‌الله‌۲ با مشارکت ۷ هزار و ۱۴ گروه بسیجی و با شعار «وحدت و پیشرفت» خبر داد. رزمایشی که در دو مرحله پیش بینی شده بود: مرحله اول از ۹ شهریور آغاز شد و تا ۲۹ شهریور به طول انجامید. مرحله دوم آن با آغاز هفته دفاع مقدس اجرا شد و فردا ۱۲ مهرماه با اجتماع ۷۰۰ هزار نفری بسیجیان در سراسر کشور به پایان می‌رسد. این اجتماع در تهران با حضور ۱۰۰ هزار نفر از بسیجیان استان تهران و البرز در ورزشگاه آزادی برگزار خواهد شد.
سردار سرتیپ پاسدار غلامحسین غیب پرور در نشست خبری ۱۰ شهریور درباره فلسفه برگزاری این فعالیت‌های جهادی گفته بود: بسیج در چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی نیازمند آن بود که یک کار نو انجام دهد و برگزاری رزمایش‌های سراسری اقتدار عاشورایی سپاهیان حضرت محمد رسول‌الله ۲، در این راستا انجام خواهد شد.
امیدبخشی به مردم، مأیوس کردن دشمن و اعلام آمادگی بسیج برای تعامل با تمامی دستگاه‌ها از اهداف این رزمایش بود که سردار غیب‌پرور به آن اشاره کرد.


گزارش یک ماه خدمت و مجاهدت

رئیس سازمان بسیج، اما روز گذشته بار دیگر به جمع خبرنگاران آمد و در نشستی خبری دستاورد‌های خدمت و مجاهدت بسیجیان را تشریح کرد. سردار غیب‌پرور با بیان اینکه این رزمایش از ۹ شهریور در تمام استان‌های کشور آغاز شد و روز پایان آن نیز پنج‌شنبه ۱۲ مهرماه است، اظهار داشت: ما توانستیم به وعده خود عمل کنیم و بعد از یک ماه به مردم گزارش می‌دهیم که در این مدت چه اتفاقاتی افتاد. وی افزود: این رزمایش دو بخش داشت که بخش اول آن، رزمایش هزار گردان بیت‌المقدس در بیش از ۵۰۰ شهرستان در سپاه‌های استانی و بخش مهم دیگر رزمایش خدمت‌رسانی بسیج بود.
سردار غیب پرور یادآور شد: در بخش خدمت‌رسانی بنا بود ۷ هزار و ۱۴ گروه جهادی اعزام شوند، اما در این یک ماه ۸ هزار گروه خدمت‌رسان داوطلب به میدان آمدند و به خدمت رسانی مشغول شدند.
رئیس سازمان بسیج مستضعفین به انجام ۱۹۷۳ پروژه در بخش عمرانی اشاره کرد و گفت: ۶۰ درصد از اعتبارات مورد نیاز نیز توسط مردم و خیرین تأمین شد و مردم نشان دادند که به رغم گرفتاری‌های معیشتی، در موضوع خیر و خدمت‌رسانی وارد عرصه می‌شوند. غیب‌پرور ادامه داد: ما توانستیم قریب به ۱۶۸ هزار خدمت پزشکی ارائه دهیم که شامل ویزیت عمومی و تخصصی و دندانپزشکی و زنان و زایمان بود. وی خاطرنشان کرد: در بخش فرهنگی نیز ۲۶ هزار برنامه فرهنگی و آموزشی انجام گرفت. برای مثال در برخی از روستا‌ها که هنوز امکان اکران فیلم نیست، ۲۲ خودروی سیار تجهیز شد و فیلم‌هایی را که مورد استقبال مردم بود، اکران کرد. رئیس سازمان بسیج مستضعفین همچنین اظهار داشت: در بخش اقتصاد مقاومتی و واحد‌های کوچک تولیدی، ظرف یک ماه گذشته ۱۱۸۷ پروژه مربوط به اقتصاد مقاومتی راه‌اندازی و ۳۶۲ هزار بسته معیشتی و نوشت‌افزار و بهداشتی و درمانی و جهیزیه توسط بسیجیان در سراسر کشور توزیع شد. سردار غیب‌پرور افزود: ۳۲۷ تیم تخصصی از بسیج مهندسین و کشاورزی به سراسر کشور اعزام شدند و در بخش کارگری نیز ما «شیفت ایثار» را داشتیم. وی تصریح کرد: نزدیک به ۵۱ هزار کارگر بسیجی در ۵۶۲ کارخانه کشور حدود ۲۰۹ هزار ساعت کار رایگان انجام دادند و اینکه کارگر قشر زحمتکش ساعاتی را رایگان برای کشور کار کند جای تشکر دارد.
میز خدمت در ۱۰۸۷ محله و روستا   رئیس سازمان بسیج مستضعفین ادامه داد: در بخش بسیج کارمندی در این یک ماه در ۱۰۸۷ محله و روستای کشور میز خدمت تشکیل شد که ۴۱۲۹ مدیر در آن فعالیت داشتند. ۴۲۴۳۰ نفر از مردم به این میز‌ها مراجعه کردند و مشکلات اکثرشان برطرف شد. غیب‌پرور خاطرنشان کرد: بسیج اصناف طرحی را با عنوان «یک کاسب یک دانش‌آموز» در این یک ماه اجرا کرد. یعنی هر بازاری تعهد کرد یک دانش‌آموز را تحت پوشش کیف و کفش و نوشت‌افزار و... قرار دهد و ۵۳ هزار نفر از کسبه در آن مشارکت کردند و بیش از ۵میلیارد تومان خدمات ارائه کردند. وی تصریح کرد: ما یک ماه را با این کار بزرگ در سراسر کشور پشت سر گذاشتیم و این رزمایش بعد از ۳۵ روز، پنج‌شنبه با تجمع بیش از ۷۰۰ هزار نیروی بسیجی سازمان یافته به پایان می‌رسد.   حرکت امیدوارانه به آینده انقلاب‌   رئیس سازمان بسیج مستضعفین با بیان اینکه حضور این تعداد بسیجی در سازمان در دنیا بی‌نظیر است، گفت: ۱۰۰ هزار نفر از بسیجیان تهران و کرج در تهران در استادیوم صدهزار نفری پنج‌شنبه قبل از ظهر اجتماع خواهند کرد. غیب‌پرور افزود: این رزمایش نشان داد در سخت‌ترین شرایط هم می‌توان با امید و نشاط به آینده انقلاب حرکت کرد. وی ادامه داد: تجمع روز پنج‌شنبه یک اعلام و آغازی برای شروع دومین ۴۰ سالگی انقلاب اسلامی است و ما چهلمین سال انقلاب را در دور دوم با توان و ظرفیت بالا و ایمان و اعتقاد شروع خواهیم کرد. رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت: برای سخنران روز مراسم تلاش می‌کنیم در بالاترین سطح میزبان مهمان ویژه باشیم و این موضوع فردا (امروز) قطعی می‌شود.   دولت به میدان همکاری با بسیج نیامد
غیب‌پرور در مورد حضور نسل جوان در بسیج گفت: بیش از ۸۰ درصد نیرو‌های جهادی و گردان‌های ما جوان و زیر ۳۰ سال هستند. وی همچنین تأکید کرد: روند مبارزه با احتکار از سوی بسیج در سراسر کشور و خدمت رسانی سازمان بسیج سازندگی تا پایان سال ادامه می‌یابد. غیب‌پرور با بیان اینکه ما در بسیج کمر همت برای خدمت رسانی بسته‌ایم، گفت: همه رسانه‌ها با دید غیرسیاسی به خدمات بسیج نگاه کنند. رئیس سازمان بسیج مستضعفین در پاسخ به سؤالی درخصوص همکاری دولت با بسیج در این رزمایش اظهار داشت: بعضی از زیرمجموعه‌های دولت به شکل خیلی کم حجم آمدند و اقداماتی انجام دادند، اما در مجموع خیر، کاری نکرد. غیب‌پرور گفت: در هنگام رزمایش برخی از نماینده‌ها با دیدن خدمت رسانی بسیج برای همکاری اعلام آمادگی کردند بنابراین بنا داریم بعد از رزمایش با دوستان خود در مجلس ارتباط قوی‌تری داشته باشیم و بستر در سازمان بسیج مهیاست تا با کمک مجلس قوانین مورد نیاز را به تصویب برسانیم.