پخش سریالی جدید از خالقان «جواهری در قصر» و «جومونگ»

با آغاز پخش سریال کره‌ای جدید از شبکه سه، تلویزیون هرشب پنج سریال جدید روانه آنتن می‌کند.
از شب گذشته پخش سریالی کره‌ای به نام «اوک نیو» با نام اصلی «گُل زندان» (Flowers of the Prison) از شبکه سه آغاز شده و این سریال هرشب ساعت 19:50، قبل از سریال «دلدادگان» روانه آنتن می‌شود. «اوک نیو» مجموعه‌ای تاریخی‌ است و در دوران چوسان، دوره‌ای که ظلم و ستم زیادی به مردم می‌شد، می‌گذرد. «اوک نیو» درباره ماجرای زندگی زنی به همین نام است که در زندان متولد می‌شود و فیلم قصه موفقیت‌های او و کمک‌هایی را که به مردم ستم‌دیده می‌کند، نشان می‌دهد.
نسخه اصلی سریال 51 قسمت 75 دقیقه‌ای است اما چون مدت زمان قسمت‌های آن به 45 کاهش یافته، قرار است در 70 قسمت پخش شود. کارگردانی این سریال را «لی بیونگ هون»، کارگردان آثار خاطره‌انگیزی مانند «جواهری در قصر» و مجموعه‌هایی مانند «دونگ یی» و «تاجر پوسان» برعهده داشته است. نویسنده این سریال نیز «چویی وان کیو» است که نگارش فیلم نامه سریال‌هایی مانند «جومونگ» و «امپراتوری بادها» را در کارنامه خود دارد.
پخش همزمان 5 سریال در تلویزیون
هم اینک سریال «نجوا» از شبکه یک، «بازی نقاب‌ها» از شبکه دو، «دلدادگان» و «اوک نیو» از شبکه سه و «زندگی از نو» از شبکه پنج  در حال پخش است. بنابراین هر شب در مجموع 5 قسمت سریال جدید از شبکه‌های مختلف تلویزیون پخش می‌شود. نکته مهم این جاست که می‌دانیم باکس اصلی پخش سریال در شبکه سه، ساعت 20:45 است. به همین دلیل وقتی یک سریال جدید قبل از این ساعت، یعنی ساعت 20 پخش می‌شود و دیگر سریال‌ها هم در دیگر شبکه‌های تلویزیون، بدون فاصله یکی پس از دیگری شروع می‌شوند، مخاطب فرصت کافی برای تماشای همه آن‌ها را ندارد.
کنداکتور شبکه سه شلوغ‌تر می‌شود
معلوم نیست چرا شبکه سه تصمیم گرفته علاوه بر سریال «دلدادگان» که در حال پخش است، این سریال کره‌ای جدید را هم روانه آنتن کند! با توجه به این که شبکه سه، مسابقات ورزشی مختلفی مانند فوتبال و والیبال را پخش می‌کند، در زمان پخش تنها یک سریال و در حالت عادی هم کنداکتورش به اندازه کافی به‌هم می‌ریزد و امکان پخش نامرتب سریال وجود دارد؛ مانند اتفاقی که به تازگی برای سریال «دلدادگان» افتاد و اعتراض منوچهر هادی کارگردان را هم در پی داشت.
بنابراین باید پرسید در چنین شرایطی و اگر الزامی به پخش دو سریال جدید از یک شبکه است، چه لزومی دارد مدیران تصمیم بگیرند پخش هر دو سریال را به شبکه سه واگذار کنند؟ هرچند که این اتفاق تا به حال در تلویزیون بی‌سابقه نبوده است و مثلاً سریالی مانند «عمودی‌ها» همزمان با «لیسانسه‌ها» و سریال «شهرک جیم» همزمان با «آنام» پخش شده است اما طبق روال شبکه، مجموعه‌هایی مانند «شهرک جیم» یا «عمودی‌ها» که آثار بی‌کیفیتی بودند، همزمان با سریال اصلی شبکه، منتهی در ساعاتی که جدول پخش خلوت‌تر است روی آنتن می‌رفتند؛ مثلاً حدود 4 یا 5 عصر. اما سریال کره‌ای «اوک نیو» مجموعه خوبی است که می‌توانست بعد از پایان «دلدادگان» ‌پخش شود و به اندازه کافی هم دیده شود و پخش آن در ساعت نامناسب، می‌تواند هم به «دلدادگان» ضربه بزند و هم به خود این مجموعه.