قتل تکان‌دهنده کودک شیعی مقابل چشم مادرش در مدینه

واکنش‌ها به جنایت قتل کودکی در یکی از مناطق شهر مدینه منوره در غرب عربستان سعودی، که هفته گذشته رخ داد، در میان اهالی این شهر و کاربران فضای مجازی در عربستان سعودی همچنان ادامه دارد.
به گزارش اسپوتنیک، به نقل از رسانه‌های عربستان، یک شهروند سعودی 40 ساله در جنایتی وحشتناک، کودک سعودی 6 ساله را در برابر چشمان مادرش به قتل رساند.
براساس این گزارش،، فرد قاتل «زکریا بدر علی الجابر» نام دارد، و راننده موتری بود که مادر کودک آن را به مقصد مرقد پیامبر اکرم اجاره کرده بود و زمانی که فرد جانی پس از فرستادن صلوات مادر کودک متوجه شد وی شیعه است، پس از متوقف کردن موتر اقدام به شکستن شیشه یکی از مغازه‌ها کرده و با استفاده از یک شیشه گلوی این کودک 6 ساله را در مقابل چشمان مادرش برید.
شاهدان قتل این کودک 6 ساله که به‌رغم فریادها و تلاش‌های مادر برای درخواست کمک، هیچ کمکی به وی نکردند، این اقدام را بسیار شوکه‌کننده توصیف کردند.
نیروهای امنیتی فرد جانی را بلا فاصله دستگیر کرده و او را برای انجام تحقیقات و بازجویی به زندان منتقل کرده‌اند.
گفته می‌شود مادر کودک مذکور که شاهد این قتل بوده و بیماری قلبی داشته است، به حالت کما رفته و به بیمارستان منتقل شده است.
پس از این واقعه رسانه‌های سعودی اقدام به انتشار مطالب و شایعات متعددی در این خصوص نمودند و همچنان برخی از رسانه‌ها با انتشار اکاذیب و شایعات قصد در سرپوش گذاشتن بر روی این جنایت دارند.
همچنین پلیس شهر مدینه منوره تاکنون درباره این حادثه و افشای هویت قاتل کودک، سکوت کرده است. افکار عمومی با بیان این‌که این حادثه بسیار شوکه‌کننده است، خواستار شفاف‌سازی درباره این قتل شده‌اند. ازسوی دیگر قاتل این کودک در مصونیت افکار عرب جاهلی متهم نشده و عجیب هم نیست اگر در تاریکی ذهن افرادی که بنا بر فتوای مفتی‌های خود، شیعه را مهدور الدم می‌دانند، خبر آزادی‌اش منتشر شود.
تحلیلگران معتقدند که با این که همچنان پرونده قتل قاشقچی مورد توجه رسانه‌ها در جهان است قتل فجیع این کودک 6 ساله اهمیت کمتری نسبت به پرونده قتل قاشقچی ندارد.
کاربران فضای مجازی نیز با انتشار مطالبی نسبت به این جنایت واکنش نشان داده اند، یک کاربر توئیتر در این خصوص نوشته است: آیا نمی‌داند که مدینه حرم است و هر کس در آن بی‌حرمتی کند مستحق نفرین خداوند خواهد بود، آیا پیامبر به بریدن گلوی یک طفل هفت ساله راضی است؟ خداوند این کودک را بیامرزد و با زماندگان وی صبر دهد.
حالا عربستان سعودی با توجه به عضویت در سازمان ملل، بر کدام یک از اصول کنوانسیون‌های بین‌المللی پایبند بوده است؟ آیا به راه انداختن نسل کشی علیه کودکان یمن، جنایت علیه شیعیان، حمایت از تروریست‌های تکفیری منطقه همانند قتل قاشقچی از موارد نقض حقوق بشر توسط آل‌سعود محسوب نمی‌شود؟ جنایت علیه خانواده زکریای شهید شیعه در شهر مدینه نیز حالا به این جنایات اضافه شده و خاطره تلخ این قتل از دستان آلوده وهابیون پاک نخواهد شد.