ترکی الفیصل از راز ارتباط 25 ساله اعراب با رژیم صهیونیستی پرده برداشت

رئیس سابق سازمان اطلاعات عربستان راز 25 سال روابط بین عربستان و تعدادی از کشورهای خلیج فارس با رژیم صهیونیستی را برملا کرد.
به گزارش ایسنا، روزنامه میدل ایست مونیتور نوشت، باراک رابید، روزنامه‌نگار رژیم صهیونیستی با ترکی الفیصل، رئیس سابق سازمان اطلاعات عربستان و 20 تن دیگر از مسئولان بارز کشورهای عرب حاشیه خلیج فارس که از روابط رژیم صهیونیستی در منطقه خلیج فارس آگاه هستند، مصاحبه کرده و شبکه 13 رژیم صهیونیستی اعلام کرد، بسیاری از مسئولان گفت‌وگو جلوی دوربین را رد کردند.
این روزنامه‌نگار تاکید کرد، الفیصل با رسانه‌های رژیم صهیونیستی بارها گفت‌وگو و موافقت کرده که در برنامه "اسرار الخلیج" حضور یابد برنامه‌ای که روابط رژیم صهیونیستی با عربستان، بحرین و قطر را آشکار می‌کند.
تلویزیون رژیم صهیونیستی دو دقیقه از این مصاحبه را پخش کرد و قرار است این مصاحبه در قسمت‌هایی پخش شود، الفیصل در این مصاحبه به موضع رژیم صهیونیستی فلسطینی اشاره کرده و به جای استفاده از اصطلاح "درگیری عربی رژیم صهیونیستی" همانگونه که برخی کشورهای عربی از آن استفاده می‌کنند و در طرح صلح عربی که عربستان تدوین کرده نیز به آن اشاره شده است، از اصطلاح "مساله فلسطین یا حل درگیری" استفاده کرد.
رابید افزود، اکثر رژیم اسرائیلی‌ها از این روابط که توسط وزارت خارجه و موساد مدیریت می‌شوند، اطلاعات زیادی ندارند.
ترکی الفیصل در حمله رژیم صهیونیستی به غزه در سال 1393 گفته بود، او از رژیم صهیونیستیی‌ها در خانه‌اش استقبال می‌کند. این نخستین بار نیست که الفیصل این مطلب را بیان می‌کند چرا که او در یادداشتی به روزنامه عبری هم به اسرائیلی‌ها گفته بود: در خانه‌ام در ریاض از شما استقبال می‌کنم.