دانشگاه تهران میزبان همایش آینده جهان اسلام می‌شود

همایش بین‌المللی آینده جهان اسلام به دنبال شناخت تحولات و روندهای مهم جهان اسلام و سناریوهای مطلوب با همکاری دانشگاه تهران برگزار می‌شود.
به گزارش ایرنا، این همایش با همکاری دانشگاه تهران و موسسه آینده پژوهی جهان اسلام، 8 و 9 اردیبهشت برگزار می‌شود.
جهان اسلام در مرکز توجه و هدف‌گذاری راهبردی قدرت‌های جهانی و در معرض تحولات پرشتاب قرار دارد و نظام سلطه در تلاش است با ایجاد تفرقه و واگرایی، حمایت از حکام نالایق و وابسته، تقویت و هدایت تروریسم، دامن زدن به اختلافات و هم‌چنین اقدامات دیگر، جهان اسلام را در ابعاد سیاسی، اجتماعی، اقتصادی امنیتی تضعیف و به یک مجموعه شکننده و واگرا تبدیل سازد.
شناخت وضعیت و تحولات آینده جهان اسلام پس از طی دوره گذار کنونی برای جمهوری اسلامی ایران امری ضروری و اجتناب ناپذیر بوده و تحقق آینده مطلوب و سناریوهایی که منافع امت اسلام را تضمین کند و جهان اسلام آینده را به‌عنوان یک قطب بزرگ قدرت در قرن حاضر درآورد، نیازمند آینده پژوهی نظام‌مند و علمی و بررسی‌های دقیق و کارشناسی است.
به همین منظور و برای بررسی علمی این موضوع و استفاده از نظرات نخبگان دانشگاهی، همایش بین‌المللی آینده جهان اسلام در افق 1414 با همکاری دانشگاه تهران و موسسه آینده پژوهی جهان اسلام و با حضور اندیشمندان برجسته داخلی و خارجی برگزار می‌شود.
علاقه‌مندان می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر به پایگاه اینترنتی همایش به نشانی Fiw.ut.ac.ir مراجعه کنند.