همایش بین‌المللی «مادر امت» در میدان امام حسین(ع) برگزار شد


در این همایش که با حضور حدود چهار هزار نفر از بانوان، مادران شهدا و تعدادی از مسئولان شهری، فرمانده سپاه تهران، فرماندار تهران و جمعی دیگر از مدیران برگزار شد، مهمانان خارجی از کشورهای افغانستان، سوریه، یمن و همچنین دختر شیخ زکزاکی(رهبر شیعیان نیجریه) نیز حضورداشتند.
به گزارش تسنیم، حجت‌الاسلام علیرضا پناهیان طی سخنانی در این همایش گفت: برگزاری همایش «مادر امت» می‌تواند موجب شناساندن شخصیت حضرت خدیجه(س) به زنان و ترویج فرهنگ مقاومت در میان آنان شود.
در انتهای این مراسم بیانیه نخستین همایش بین‌المللی «مادر امت» توسط مادر شهید محمدحسین حدادیان به این شرح قرائت شد:
1- محاصره و تحریم اقتصادی که از سوی استکبار جهانی علیه ملت ایران انجام شده، با اراده و همراهی بانوان شکسته شده و تبعات خطای محاسباتی دشمنان را به خودشان برمی‌گردانیم.
2- ما بانوان انقلابی در لبیک به مقتدایمان نهضت رونق تولید ملی را با مصرف کالاهای ایرانی تحقق می‌بخشیم و با فراگیری و آموزش مهارت‌ها، این فرهنگ را به فرزندانمان می‌آموزیم و رونق تولید را با گام‌های استوار خود محقق می‌سازیم.
3- ما بانوان مبارز و انقلابی همچون آن بانوی وفادار تا پای جان در حمایت از ولی و مقتدایمان می‌کوشیم و تحت هیچ شرایطی از آرمان‌ها و اهداف ایشان دست بر نمی‌داریم و در این راه از ایثار و گذشت دریغ نخواهیم کرد.
4- ما بانوان مسلمان با تاسی از مقام شاخص حضرت خدیجه(س) و به پاس مجاهدت‌های بی‌بدیل مادر امت، پاسدار فضای ارزشی جامعه، عفت و حیا و جایگاه مقدس خانواده هستیم و مرزی در حوزه مقاومت نمی‌شناسیم و رهبر گران‌قدر انقلاب را در تحقق اهداف گام دوم انقلاب یاری رسانده و با روش‌ها و آموزه‌های قرآنی، نسلی مؤمن و انقلابی و آماده ظهور حضرت بقیه‌الله الاعظم تربیت می‌کنیم.
5- ما زنان مسلمان با درایت و قناعت، تحریم دشمنان را با بن‌بست و شکست روبه‌رو می‌کنیم تا ضمن تقویت فرهنگ خودکفایی، استقلال و عزت این مرز و بوم مستحکم و پابرجا بماند.
6- نهضت جهانی استکبارستیزی که امروز با پرچم‌داری ایران اسلامی در سراسر جهان شکل گرفته، ناشی از دشمن‌شناسی و دشمن‌ستیزی ملت بزرگ ایران است. ما شرکت‌کنندگان در این همایش، در پیروی از فرامین ولی امرمان حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، رسالت آگاهی مستمر در برابر دشمن را از یاد نبرده و آن را به عنوان یک مطالبه از دولت، مجلس و همه نهادهای فرهنگی، لشکری و کشوری به ویژه نیروی انتظامی دنبال می‌کنیم.
7- در خاتمه، ما شرکت‌کنندگان در این همایش در مسیر تحقق الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت، دست یاری و همراهی زنان جامعه و بانوان شریف و عفیف و پاکدامن جهان را در راه اعتلای حق و حقیقت می‌فشاریم و هوشمندانه در راه اعتلای حق گام بر می‌داریم و با توکل و استعانت پروردگار متعال و با پویش مردمی، هر سال بزرگداشت مادر امت مسلمان را هر چه باشکوه‌تر برگزار می‌کنیم.
در برپایی این همایش که در قالب ویژه‌برنامه‌های سازمان فرهنگی هنری به مناسبت ماه رمضان با عنوان «شهر خدا، شهر همدلی» برگزار شد، نهادهای گوناگونی مانند شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی، سازمان بسیج مستضعفین، سپاه حضرت محمد رسول‌الله(ص)، هیئت رزمندگان اسلام و... مشارکت داشتند. همچنین این همایش همزمان در 6 استان کشور (خراسان رضوی، خراسان شمالی، یزد، زنجان، کرمان و چهارمحال و بختیاری) برگزار شد.