پیروزی مقتدرانه تیم ملی والیبال این بار مقابل آرژانتین ایران در سومین بازی امروز به مصاف ژاپن می‌رود

سرویس ورزشی-تیم ملی والیبال ایران که در نخستین دیدار هفته دوم لیگ ملت‌ها روز جمعه برابر برزیل شکست نزدیک ۳ بر ۲ را متحمل شد، دیروز شنبه در دومین دیدار سخت خود برابر آرژانتین به میدان رفت و موفق شد این تیم را ۳ بر یک شکست دهد. مسابقات این هفته به میزبانی ژاپن برگزار می‌شود تیم کشورمان در آخرین دیدار این هفته باید به مصاف کشور میزبان برود.
ست اول؛ 25 - 19 به نفع ایران
ملی‌پوشان ایران که برابر برزیل نیز نمایش قابل قبولی داشتند در شروع دیدار برابر آرژانتین با اعتماد به نفس بالایی به میدان رفتند و هر چند در امتیازات ابتدایی پایاپای با حریف پیش رفتند اما پس از استراحت فنی اول با نمایشی کم نقص فاصله خود را زیاد کردند و ۱۸ بر ۱۰ از حریف پیش افتادند اما آرژانتینی‌ها در چند امتیاز متوالی موفق ظاهر شدند و فاصله را کمتر کردند.
هر چند آرژانتینی‌ها تلاش کردند که فاصله را با ایران کمتر کنند و ست اول را از حریف بگیرند، اما شاگردان کولاکوویچ این اجازه را به آنها ندادند و با نمایش خوب در دریافت‌ها و آبشارها فاصله را حفظ کردند و در نهایت ۲۵ بر ۱۹ ست نخست را از حریف نامدار خود بردند.
ست دوم؛ 25 – 20 به نفع آرژانتین
آرژانتینی‌ها که مثل برزیل غافلگیر شده بودند ست دوم را با دقت و حساسیت بالاتری آغاز کردند و جدال نزدیکی با ایران داشتند. در این میان ملی‌پوشان کشورمان با دریافت‌های خوب معروف و پاس‌های تأثیرگذار او از حریف پیش افتادند اما حریف با آبشارهای کم نقص خود در امتیاز ۸ با ایران مساوی کردند. با این حال دفاع خوب روی تور شاگردان کولاکوویچ باعث پیش افتادن ایران شد.در ادامه دو تیم نمایش نزدیکی داشتند به گونه‌ای که امتیازات تا وقت استراحت فنی دوم رد و بدل شد اما این وقت را ایران ۱۶ بر ۱۵ به سود خود خاتمه داد تا صحبت‌های مربیان راهگشای ادامه ست دوم باشد. روند بازی تا امتیاز ۲۰ مساوی ادامه پیدا کرد تا اینکه آرژانتینی‌ها در روی تور نمایش بهتری داشتند و با پیدا کردن نقاط خالی خط دفاعی ایران توپ‌ها را در زمین خواباندند تا این ست را ۲۵ بر ۲۰ از ایران ببرند و کار به تساوی در ست‌ها برسد.
ست سوم؛ 25 – 22 به نفع ایران
روالی که در ست دوم جریان داشت در شروع ست سوم هم بر بازی حاکم بود و دو تیم وقت اول استراحت فنی را پایاپای پیش رفتند اما در ادامه این آرژانتین بود که در دفاع بهتر عمل کرد و ۱۲ بر ۹ از ایران پیش افتاد تا کولاکوویچ ناچار به گرفتن وقت استراحت شود.در ادامه اما ایران نمایش بهتری داشت و تا بردن وقت استراحت دوم هم پیش رفت و با برتری از حریف کار را ادامه داد. دفاع خوب ایران روی تور باعث شد ۲۰ بر ۱۷ از حریف پیش بیفتد و شرایط بهتری برای پیروزی در این ست داشته باشد.ملی‌پوشان کشورمان در ادامه فاصله خود را حفظ کردند و با دریافت‌های خوب ست را به انتها رساندند و ۲۵ بر ۲۲ حریف خود را در ست سوم شکست دادند تا ۲ بر یک پیش بیفتند.
ست چهارم؛ 34 – 32 به نفع ایران
ملی‌پوشان ایران در ست چهارم کمی پراشتباه‌تر از ست‌های قبل بودند و هر چند در امتیازات ابتدایی توانستند نزدیک به حریف حرکت کنند اما وقت استراحت فنی دوم را ۱۶ بر ۱۲ به حریف واگذار کردند تا مشخص شود کار آنها برای بردن این ست سخت است.
تلاش ملی‌پوشان کشورمان اختلاف امتیازات را کم کرد و ۲۰ بر ۱۹ آرژانتین پیش رفت و تلاش کرد همین فاصله امتیاز را برای رسیدن به پیروزی حفظ کند اما بالاخره ایران در امتیاز ۲۳ توانست به آرژانتین برسد و بازی به اوج حساسیت خود برسد.
ادامه بازی نزدیک و پایاپای پیش رفت و دو تیم از امتیاز ۲۴ به بعد با رد و بدل کردن امتیازات پیش رفتند تا اینکه ایران موفق شد ۳۴ بر ۳۲ حریف نامدار خود را شکست دهد و سه امتیاز این بازی را بگیرد.
غفور امتیازآورترین بازیکن
در پایان بازی ایران و آرژانتین، فدراسیون جهانی آمار مربوط به این دیدار را منتشر کرد. بر اساس این آمار، در این دیدار ایران توانست ۵۶ آبشار موفق، ۱۴ دفاع روی تور موفق و ۲ امتیاز سرویس را ثبت کند. همچنین ایران در این بازی ۳۲ امتیاز را از روی‌اشتباهات و خطاهای حریف به دست آورد.اما در پایان، امیر غفور با کسب ۲۶ امتیاز برای تیم ملی ایران ، امتیاز آورترین بازیکن زمین اعلام شد. سید محمد موسوی نیز توانست ۱۶ امتیاز را برای ایران کسب کند. در سوی دیگر نیز برونو لیما و مارتین راموس نیز به ترتیب با کسب ۱۸ و ۱۵ امتیاز برای آرژانتین، امتیاز آورترین بازیکنان تیمشان بودند.
تقابل با ژاپن در آخرین بازی هفته دوم
تیم ملی والیبال ایران در آخرین دیدار از هفته دوم لیگ ملت‌ها، ساعت ۱۴:۱۰ دقیقه امروز یکشنبه به مصاف تیم ملی ژاپن میزبان این هفته از مسابقات خواهد رفت. رقابت‌های هفته سوم و چهارم لیگ ملت‌ها به میزبانی ایران برگزار خواهد شد.