لاوروف خبر داد کمیسیون مشترک برجام این ماه برگزار می‌شود

وزیر امور خارجه روسیه از تشکیل کمیسون مشترک برجام در ماه ژوئن (ماه جاری) خبر داد.
به گزارش پایگاه خبری اردو پوینت، سرگئی لاوروف اظهارداشت که انتظار می‌رود نشست بعدی کمیسیون مشترک برجام در سطح رهبران سیاسی در ماه جاری میلادی [ژوئن] برگزار شود.
* وزیر خارجه: برخی در اروپا علاقه‌مند به نقض برجام ازسوی ایران هستند
وزیر امور خارجه روسیه همچنین گفت: برخی کشورهای عضو اتحادیه اروپا علاقه‌مند هستند که ایران مرتکب اشتباه شده و مفاد برجام را نقض کند.
سرگئی لاوروف افزود: ایران هنوز به سطح غنی سازی اورانیوم که در برجام قید شده، نرسیده است.
رئیس دستگاه دیپلماسی روسیه این را هم گفت که حفظ برجام تا اندازه زیادی به طرف‌های اروپایی بستگی دارد.
لاوروف درباره اقدامات آمریکا علیه ایران گفت: تلاش برای واداشتن جهان به عدم اجرای قطعنامه شورای امنیت برای در مخمصه قرار دادن یک کشور ازسوی آمریکا کاملاً آشکار شده است.
به گفته وی، روسیه معتقد است که عقد پیمان عدم تعرض بین ایران و کشورهای عربی سودمند خواهد بود.
لاوروف افزود: زمانی که محمد جواد ظریف وزیر خارجه ایران این پیشنهاد را برای عقد پیمان عدم تعرض بین ایران و کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس مطرح کرد ما آن را سودمند خواندیم.
وی ادامه داد: آمریکا امروز تلاش می‌کند برتری ژئوپلیتیک خود را برجهان تحمیل کند و موقعیت تنها مرکز تصمیم‌گیری با حمایت یا موافقت متحدان خود را داشته باشد.
رئیس دستگاه دیپلماسی روسیه ادامه داد: آمریکا به وارد آوردن ضربه‌های سنگین به نظام امنیت بین‌المللی که پس از جنگ دوم جهانی برقرار شده است ادامه می‌دهد.
وزیر خارجه روسیه خاطرنشان کرد: اقدامات آمریکا در عرصه کنترل تسلیحات در سطح بین‌المللی هرج و مرج ایجاد کرده است و به مناقشه‌ها در مناطق مختلف جهان دامن می‌زند.
رئیس دستگاه دیپلماسی روسیه خاطرنشان کرد: روسیه از آمریکا می‌خواهد که از شیوه‌های فشار سیاسی، اقتصادی و نظامی بر کشورهای مخالف سیاست‌های خود صرف نظر کند.
به گفته لاوروف، آمریکا از شیوه‌های رقابت غیرمنصفانه استفاده می‌کند و جنگ‌های تجاری راه می‌اندازد.