برخی به جای حمایت تخریب می کنند

محمد محمدی سدهی
خبرنگار
لیگ ملت‌های والیبال 2019 که برای ایران در هفته اول خیلی خوب آغاز شد، در هفته دوم با شکست نزدیک مقابل برزیل ادامه یافت. شاگردان کولاکوویچ پس از آن برابر آرژانتین در یک بازی نفسگیر 3-1 به پیروزی رسیدند، دیداری که تبعات زیادی برای ایران داشت و چند بازیکن اصلی تیم با مصدومیت مواجه شدند. تیم ملی ایران در این شرایط به مصاف ژاپن رفت و موفق شد در آخرین بازی هفته دوم، سامورایی‌ها را در خانه شکست دهد و با 7 امتیاز این هفته را به پایان برساند. شاگردان کولاکوویچ با این نتایج هم اکنون پس از برزیل در جایگاه دوم جدول 16 تیمی لیگ ملت‌ها قرار گرفتند و در هفته‌های سوم و چهارم در ارومیه و اردبیل میزبان خواهند بود.
محمدرضا حضرت پور، لیبرو تیم ملی والیبال در خصوص این مسابقات به خبرنگار «ایران» گفت: «2 هفته خیلی خوب را پشت سر گذاشتیم و این بردها را به مردم عزیز کشورمان تقدیم می‌کنیم. مسابقات را با 3 برد آغاز کردیم اما در هفته دوم بازی‌ها سخت تر شد. خوشحالیم که در هفته دوم با 7 امتیاز توکیو را ترک کردیم.»
او به هواداران ایرانی در توکیو و چین اشاره کرد و بیان داشت: «در 2 هفته ای که در چین و ژاپن میهمان بودیم، هواداران مان خیلی خوب از تیم ملی حمایت کردند و حقیقتاً ما به داشتن چنین هوادارانی افتخار می‌کنیم. تیم ملی به هر کجا که می‌رود هوادار دارد و هواداران با تمام وجود از تیم ملی حمایت می‌کنند که این بسیار روحیه بخش است.»
لیبروی ارومیه ای تیم ملی با اشاره به برگزاری هفته سوم و چهارم مسابقات در ارومیه و اردبیل گفت: «خیلی خوشحالم که هفته سوم مسابقات در شهر من برگزار می‌شود. از همشهریانم می‌خواهم که برای حمایت از ما به سالن غدیر بیایند. ارومیه پایتخت والیبال ایران است و تیم ملی بازی‌های حساسی دارد و ما نیازمند حمایت‌های هواداران مان هستیم. ان شاءالله در ارومیه و اردبیل نتایج خوبی کسب کنیم و با بیشترین امتیاز این هفته ها را به پایان برسانیم. این میزبانی‌ها شانس مان را برای صعود به مرحله نهایی بالا می‌برد.»
حضرت پور که در 6 بازی گذشته تیم ملی در ترکیب اصلی تیم حضور داشته در پاسخ به این سؤال که آیا از عملکردت راضی بودی؟  بیان داشت: «خدا را شکر راضی هستم البته جا دارد که بهتر از این بازی کنم. قانع نیستم  و باید هر روز بهتر از دیروز کار کنم البته نه تنها من بلکه کل تیم باید چنین شرایطی داشته باشد.از سعید معروف، میلاد عبادی پور، امیر غفور و محمد موسوی تشکر می‌کنم که از من حمایت کردند. من با حمایت‌های این بازیکنان توانستم در ترکیب اصلی با خیال راحت بازی کنم. آنها به من خیلی کمک کردند و روحیه دادند.»
او در مورد صحبت‌های ضد ایرانی میشل کوبیاک گفت: «او شخصیتش همین است و می خواهیم با بازی خوب و پیروزی مقابل لهستان جواب اهانت‌های این بازیکن را بدهیم. به این دلیل بازی با لهستان یک بازی حیثیتی است و امیدواریم که در این بازی پیروز باشیم. قطعاً با کمک هواداران شکست تیم لهستان آسان تر خواهد شد.»
او درباره صحبت‌های برخی از کارشناسان که اعلام داشتند حریفان تیم ملی با بازیکنان اصلی در این مسابقات حاضر نشدند و این موضوع باعث پیروزی شاگردان کولاکوویچ شده است، افزود: «اصلاً این گونه نیست، سطح تیم‌ها بسیار بالاست. تیم ملی تاکنون نتیجه گرفته و این موضوع باعث شده تا برخی‌ها چنین صحبت‌هایی را مطرح کنند. متأسفانه برخی‌ها در عوض حمایت از تیم ملی در حال تخریب هستند.»
به جز این موضوع مباحث دیگری هم در خصوص تیم ملی مطرح شد که کولاکوویچ در مواقع حساس تاکتیکی برای ارائه ندارد. حضرت پور این گونه درباره موضوع صحبت کرد: «حقیقتاً کولاکوویچ مربی خوبی است و این موضوع را نه تنها من بلکه همه بازیکنان تیم ملی تأیید می‌کنند. او مربی باشخصیتی است و تعصب بسیار زیادی به تیم ملی دارد.»

ورود به سالن غدیر با کارت ملی بارکددار

یاسر اسدپور، رئیس سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری ارومیه با اشاره به برخی شایعات و همچنین کلاهبرداری‌های احتمالی به خاطر جعل بلیت‌های مسابقات لیگ ملت‌های 2019 والیبال در ارومیه گفت: «افرادی که نسبت به تهیه بلیت از طریق خرید اینترنتی اقدام کرده اند، تنها با در دست داشتن بلیت و کارت ملی می توانند وارد سالن شوند.»