دولت انگلستان با پیروی از آمریکا  حیثیت خود را بر باد ندهد

دکتر مصطفی کواکبیان در تذکری در صحن علنی مجلس با اشاره به موضع‌گیری دولت انگلستان درباره حادثه انفجار نفتکش‌ها در دریای عمان گفت: دولت انگلستان با پیروی کردن از آمریکا در متهم کردن ایران در به آتش کشیدن نفتکش‌ها، حیثیت خودش را به باد می‌دهد. رئیس فراکسیون دیپلماسی و منافع ملی مجلس شورای اسلامی افزود: من به عنوان رئیس گروه دوستی ایران و انگلیس به انگلیسی‌ها می‌گویم که مردم ایران حواسشان به موضع گیری‌های شما هست.
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: قطعا مخالفان روابط دیپلماتیک در منطقه، همزمان با ملاقات نخست وزیر ژاپن با رهبری معظم، این کار را انجام داده‌اند. نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی همچنین افزود: همین جا به سایتهایی که به غلط نوشتن که ما در جشن تولد ملکه انگلیس یا افطاری انگلیس بودیم، می‌گویم تقوا را بیشتر رعایت کنند.
 عضو فراکسیون ورزش مجلس شورای اسلامی در ادامه در تذکری به وزیر ورزش و جوانان خاطرنشان کرد: ضمن تبریک برای پیروزی بلند قامتان ایران در والیبال، از وزیر ورزش و جوانان می‌خواهم مشکلات فدراسیون فوتبال و دو باشگاه استقلال و پرسپولیس که هر دو تیم پایتخت هستند، را حل کند والا مجلس در این زمینه اقدام خواهد کرد.