قتل عام در 40 هزار پایی به خاطر شکست عشقی !

پنج سال پس از ناپدید شدن اسرارآمیز هواپیمای پرواز mh370 مالزی، تازه‌ترین بررسی‌های کارشناسان از این حکایت دارد که خلبان افسرده هواپیما به طور عمدی باعث سقوط و مرگ 239سرنشین آن شده است.
حدود پنج سال پیش و در هشتم مارس2014 یکی از اسرارآمیزترین حوادث هوایی جهان با ناپدید شدن هواپیمای پرواز mh370 مالزی که از فرودگاه بین‌المللی کوالالامپور راهی پکن بود، رقم خورد. هواپیما 239سرنشین داشت و پس از خارج شدن از رادار بر فراز اقیانوس هند ناپدید شد. به گزارش رکنا ،  به‌دنبال این حادثه ده‌ها تیم جست‌وجو، ماه‌ها تلاش کردند ردی از هواپیمای ناپدید شده به‌دست آورند اما پیدا نشدن اثری از هواپیما و سرنشینانش، این حادثه را به یکی از اسرار تاریخ حوادث هوایی جهان تبدیل کرد. حالا و با گذشت حدود پنج سال از حادثه، نشریه آتلانتیک گزارش کرده که نتایج آخرین بررسی‌ها و تحقیقات از این حکایت دارد که سقوط هواپیما به اقیانوس عمدی بوده و خلبان، عامل آن بوده است.
به گزارش همشهری در این گزارش  به نقل از کارشناسان، اطرافیان و دوستان زهاری احمدشاه، خلبان 53ساله هواپیما آمده است: شواهد از این حکایت دارد که احمدشاه به‌دلیل آن که ازدواجش با شکست روبه‌رو شده و همسرش ترکش کرده بود، افسرده، تنها و غمگین شده بود. او از قبل برای این حادثه نقشه کشیده و در جریان پرواز، زمانی که در کابین خلبان تنها بوده، در را قفل کرده و اجازه نداده که کمک‌خلبان‌ها وارد کابین شوند. پس از آن ارتفاع هواپیما را تا 40هزارپا بالا برده است. در این ارتفاع، سرنشینان هواپیما با افت فشار روبه‌رو می‌شوند و ماسک‌های اکسیژن داخل هواپیما فقط تا 15دقیقه پاسخ گوی آن هاست اما در کابین خلبان ماسک‌هایی وجود دارد که به‌مدت زیاد می‌شود از آن ها استفاده کرد.
این ماسک‌ها برای استفاده در ارتفاع بالای 13هزار پا هستند و وقتی هواپیما به ارتفاع 40هزارپا رسیده، مسافران و بقیه خدمه پرواز به‌دلیل افت فشار جان شان را از دست داده‌اند و پس از آن خلبان فرصت داشته که نقشه‌اش را عملی کند. او احتمالا محلی را برای سقوط انتخاب کرده که به‌دلیل عمق بسیار زیاد، تیم‌های جست‌وجو نتوانسته‌اند به آن جا برسند.

به گزارش باشگاه خبرنگاران، کارشناسان باور دارند خلبان پرواز ۳۷۰ مسئول رخ دادن این اتفاق تلخ است. آن‌ها می‌گویند خلبان قصد خودکشی داشته و هواپیما را به دور افتاده‌ترین منطقه ممکن هدایت کرده است. به گفته «سیمون هاردی» خلبان بوئینگ ۷۷۷، خلبان هواپیمای مالزی برای این که از رادار ارتش تایلند و مالزی پنهان بماند در امتداد مرز دو کشور پرواز کرده و مدام بین حریم هوایی این دو کشور رفت و آمد داشته است.
هاردی می‌گوید: خلبان به طور دقیق در امتداد مرز پرواز کرده است و احتمالاً هر بار که به حریم هوایی یکی از این کشور‌ها وارد می‌شده به سرعت از آن خارج شده است و نیرو‌های نظامی لزومی ندیده‌اند که آن را به عنوان یک خطر بررسی یا پیگیری کنند.
 به نوشته آتلانتیک، یکی از دوستان و همکاران صمیمی احمدشاه می‌گوید: «خیلی سخت است درباره مردی که به‌خوبی او را می‌شناختم این طور نتیجه‌گیری کنم اما شواهد نشان می‌دهد که او با قتل‌عام سرنشینان هواپیما، خودکشی کرده است.»