بازی آمریکائی

بسم‌الله الرحمن الرحیم
ساقط کردن یک فروند پهپاد آمریکائی توسط سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران در هرمزگان که صبح پنجشنبه صورت گرفت، اقدامی قانونی در چارچوب سیاست اعلام شده دفاعی جمهوری اسلامی ایران بوده است.
هرچند رئیس‌جمهور آمریکا می‌گوید این پهپاد در آب‌های بین‌المللی سرنگون شده ولی محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان با ارائه نقشه‌ای که مختصات مسیر عبور و محل هدف قرار گرفتن پهپاد آمریکائی را دقیقاً نشان می‌دهد، ثابت کرده است که ادعای رئیس‌جمهور آمریکا درست نیست و این پهپاد در آب‌های سرزمینی ایران مورد اصابت قرار گرفته است. این اقدام، دقیقاً در چارچوب همان سیاستی است که مسئولان امنیتی و نظامی ایران بارها اعلام کرده و تاکید نموده‌اند که مرزهای کشور ما خط قرمز ماست و ما با اینکه خواهان جنگ با هیچ کشوری نیستیم، اما در دفاع از کشورمان هیچ تردیدی به خود راه نمی‌دهیم و هر متجاوزی را پشیمان خواهیم کرد.
این، یک سیاست منطقی، معقول و منطبق با مقررات و قوانین بین‌المللی است که هرکشوری اجازه تجاوز به مرزهای خود را ندهد و در برابر متجاوزان بایستد. اگر سوالی و اعتراضی وجود دارد، متوجه مقامات آمریکائی است که پهپاد جاسوسی آنها در این منطقه و در مرز جمهوری اسلامی ایران چه می‌کند؟ اگر با اسقاط پهپاد آمریکائی در این منطقه تشنجی ایجاد می‌شود، عامل پدید‌آورنده این تشنج آمریکاست که نیروها و تجهیزات نظامی خود را از آن طرف کره زمین به اینجا آورده و مشغول جاسوسی آنهم با تجاوز به داخل مرزهای ایران است.


بهانه برقراری ثبات و امنیت در منطقه نیز یک بهانه کودکانه است که هیچکس آن را نمی‌پذیرد. برقراری امنیت منطقه برعهده خود کشورهای منطقه است و در طول قرون، همواره ایران به‌عنوان بزرگ‌ترین کشور منطقه عهده‌دار حفاظت از امنیت خلیج‌فارس و تنگه‌هرمز و کل منطقه بوده و اکنون نیز به‌عنوان مقتدرترین کشور خاورمیانه به این مسئولیت عمل می‌کند. با وجود ایران بزرگ و مقتدر نیازی به بیگانگان برای تامین امنیت منطقه نیست و حضور نظامی آمریکا در منطقه فقط موجب ناامنی و ایجاد تشنج است.
دولتمردان آمریکائی از ضعف شدید سران بعضی کشورهای حاشیه خلیج‌فارس سوءاستفاده می‌کنند و همانطور که رئیس‌جمهور آمریکا دونالد ترامپ گفته برای دوشیدن آنها وانمود می‌کنند که حضور نظامی آمریکا در منطقه ضرورت دارد و بدون این حضور، امنیت این کشورها در خطر خواهد بود. این، یک فریبکاری محض است و دولتمردان آمریکائی به‌ویژه دونالد ترامپ رئیس‌جمهور این کشور با این فریبکاری درصدد غارت اموال ملت‌های عرب و تامین منافع نامشروع خود هستند. دولت جمهوری اسلامی بارها به سران کشورهای منطقه اعلام کرده آمادگی کامل دارد با مشارکت خود این کشورها امنیت منطقه را تامین کند کما اینکه در مقابله با تروریسم وحشی و بی‌مهاری که منطقه را تهدید می‌کرد با اقتدار عمل کرد و عراق و سوریه و لبنان را از بی‌ثباتی و سقوط نجات داد و کارنامه درخشانی در زمینه مبارزه با تروریسم برجای ‌گذاشت.
سران کشورهای منطقه حتی اگر ادامه موجودیت خود را می‌خواهند باید دست رد به سینه آمریکا بزنند و به همسایه بزرگ و مقتدر خود جمهوری اسلامی ایران اعتماد کنند و تامین امنیت منطقه را وظیفه ذاتی و اختصاصی کشورهای منطقه بدانند. این واقعیت تلخ را نیز سران کشورهای منطقه باید درک کنند که آمریکا به‌ویژه رئیس‌جمهور کنونی آن، فقط تا زمانی با آنها خواهد بود که شیری برای دوشیدن داشته باشند. مهم‌تر اینکه حتی از همین شیرهایی که می‌دوشد برای تقویت رژیم صهیونیستی که دشمن شماره یک اعراب و مسلمانان است استفاده می‌کند و بنیه کشورهای منطقه را روبه تحلیل و نابودی می‌برد.
مسئولان سیاسی و نظامی کشور ما نیز به این نکته ظریف توجه داشته باشند که دولتمردان آمریکائی درحال پهن کردن د‌ام برای صید کردن ماهی مقصود خود در منطقه هستند. آنها با تشنج‌زدائی درصدد تامین هدف چندمنظوره خود هستند. به همین دلیل، ما باید از یکطرف فعالیت‌های سیاسی خود را به‌ویژه در بخش بین‌الملل و منطقه افزایش دهیم و از طرف دیگر تمام اقدامات و اظهارات مسئولان نظامی کشورمان حساب شده و دقیق باشد. اینگونه است که دام آمریکائی‌ها همواره بدون صید خواهد ماند و درنهایت این ما هستیم که برنده این بازی آمریکائی خواهیم بود.
سایر اخبار این روزنامه
رهبر انقلاب در دیدار دست‌اندرکاران کنگره شهدای استان کردستان: شهادت در کردستان با فداکاری و مجاهدت بیشتر توام بوده است بازتاب گسترده سرنگونی پهباد آمریکایی توسط ایران در هرمزگان تعلیق ایران از فهرست سیاه FATF بار دیگر تمدید شد سازمان ملل: بین ربودن حریری تا قتل قاشقچی، جامعه بین‌الملل کاری علیه عربستان نکرد وزیران خارجه ایران و ترکیه سند راهبردی همکاری‌های مشترک امضا کردند بازی آمریکائی بهره‌ای از کلام امام‌ خمینی درباره شهدای هفتم تیر و شهید مظلوم آیت‌الله بهشتی متفکر متعهد سنای آمریکا به ممنوعیت فروش تسلیحات به عربستان رای داد با حضور وزیر نیرو در اصفهان صورت گرفت آغازعملیات انتقال پساب از تصفیه خانه فاضلاب به شرکت فولاد مبارکه دستورالعمل بازگشت ارز صادراتی ابلاغ شد وزیران خارجه ایران و ترکیه سند راهبردی همکاری‌های مشترک امضا کردند مذاکره وزیران امور خارجه روسیه و فرانسه درخصوص برجام توضیح قوه قضاییه در خصوص دستگیری یکی از مدیران شرکت‌های وابسته به وزارت نفت وزیر دفاع: شرایط پیچیده و مشکوکی در منطقه حاکم است تقدیر آیت‌الله مظاهری از وزیر امور خارجه بازتاب گسترده سرنگونی پهباد آمریکایی توسط ایران در هرمزگان بازتاب گسترده سرنگونی پهباد آمریکایی توسط ایران در هرمزگان بازتاب گسترده سرنگونی پهباد آمریکایی توسط ایران در هرمزگان بازتاب گسترده سرنگونی پهباد آمریکایی توسط ایران در هرمزگان بازتاب گسترده سرنگونی پهباد آمریکایی توسط ایران در هرمزگان