روسیه: آمریکا مزدوران را جایگزین نیروهایش در سوریه می‌کند

سخنگوی وزارت خارجه روسیه گفت، فرماندهی مرکزی آمریکا درحال جایگزینی مزودران به جای نیروهایش در شمال سوریه است.
به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری آناتولی، ماریا زاخارووا سخنگوی وزارت خارجه روسیه گفت: تعداد پرسنل کمپانی‌های نظامی خصوصی در سوریه 4000 تن است. شایان ذکر است که در نیمه دوم ژوئن سال جاری میلادی، 540 تن از آنها به سوریه رسیدند که شامل 70 فرمانده و تعلیم دهنده می‌شود. انتقال مزدوران به سوریه با خودرو و در گروه‌های 12 تا 16 نفری صورت می‌گیرد.
به گفته سخنگوی وزارت خارجه روسیه، وظیفه اصلی آنها آموزش شبه نظامیان وفادار به آمریکا و دفاع از حوزه‌های نفتی است.
«وزیر نفت» داعش در شرق سوریه کشته شد
یک کارشناس مسائل امنیتی عراق اعلام کرد که نیروهای اطلاعاتی این کشور، با انجام عملیات در خاک سوریه، توانستند وزیر نفت داعش را از پای درآورند.به گزارش خبرگزاری فارس، «فاضل ابو رغیف» کارشناس مسائل امنیتی عراق از عملیات نیروهای اطلاعاتی این کشور در خاک سوریه خبر داد.
ابورغیف در صفحه شخصی خود در توئتیر اعلام کرد که سرویس اطلاعات عراق توانست در جریان یک عملیات در استان «دیرالزور» واقع در شرق سوریه به خطوط دفاعی گروه تروریستی داعش نفوذ کند.این عملیات که توسط نیروهای اطلاعاتی عراق در سوریه صورت گرفته، «الارمله البیضاء» (بیوه‌ زن سفید) نام دارد.وی تصریح کرد که در جریان این عملیات، نیروهای عراقی موفق شدند، شخص معروف به «وزیر نفت» داعش را از پای درآورند.
این کارشناس مسائل امنیتی اظهار داشت که این عملیات باعث از بین رفتن، مسیر تامین مالی داعش شد؛ از «فواز محمد جبیر الراوی» موسس سیستم مالی داعش گرفته تا وزیر دارایی این گروه تروریستی.
وزیر نفت داعش «ثبات ترکی» نام داشته که ملقب به «ابو حسان» بود. وی، بزرگترین شبکه تامین مالی در زمینه تجارت با نفت و فرآورده‌های آن را مدیریت می‌کرده است.