افشای اقدام ترامپ در پرداخت حق السکوت به یک بازیگر زن

اسناد اف بی‌ای از وکیل پیشین ترامپ که به تازگی منتشر شده، حاکی از نقش مستقیم رئیس جمهوری آمریکا در پرداخت حق السکوت به بازیگری است که او را متهم به داشتن روابط نامشروع کرده بود.
اسنادی از اف بی‌ای که به دستور قضایی منتشر شده، نشان می‌دهد که دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا نقش فعالی در ماجرای پرداخت حق السکوت به بازیگر فیلم‌های مستهجن که مدعی ارتباط نامشروع با وی بود، داشته است.
این اسناد در حمله سال گذشته اف بی‌ای به منزل «مایکل کوهن» وکیل شخصی پیشین ترامپ به دست آمد و نشان می‌دهد که ترامپ 130 هزار دلار به این بازیگر پرداخت کرده تا با سکوت خود از اخلال در کارزار تبلیغاتی او در انتخابات ریاست جمهوری سال 2016 خودداری کند.
اسناد تازه منتشر شده ارتباطات مکرر ترامپ با کوهن و «هوپ هیکس» دبیر رسانه‌ای ستاد انتخاباتی وی را در ارتباط با پرداخت این حق السکوت نشان می‌دهد.
کوهن که ازسوی «رابرت مولر» بازپرس ویژه پرونده تبانی ستاد انتخاباتی ترامپ با روسیه به چند فقره جرم متهم شده بود، سال گذشته پذیرفت که در ازای تخفیف مجازات با وی علیه ترامپ همکاری کند.کوهن سپس در جلسه استماعی در کمیته نظارت مجلس نمایندگان آمریکا از اسناد پرداخت حق السکوت به این بازیگر پرده برداشت و چک‌های پرداخت شده به او را افشا کرد.
وی تصویری از یک چک 35 هزار دلاری در وجه او با امضای رئیس جمهوری آمریکا را نشان داد که برای بازپرداخت 35 هزار دلار پولی که به بازیگر فیلم‌های مستهجن پرداخت کرده بود، دریافت کرده است.
وکیل پیشین ترامپ همچنین چک‌های دیگری را که ازسوی پسر ترامپ و سازمان تجاری او در وجه این بازیگر صادر شده بود، افشا کرد.کوهن همچنین به پرداخت حق السکوت به مبلغ 150 هزار دلار به زن دیگری که ترامپ را متهم به ارتباط نامشروع با وی کرده بود، اعتراف کرد.