یک عضو مجلس نمایندگان آمریکا ترامپ را «فاشیست» خواند

«ایلهان عمر» عضو دمکرات مجلس نمایندگان آمریکا از ایالت مینه سوتا گفت که معتقد است «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری این کشور، «فاشیست» است.
به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس از واشنگتن، عمر در میان جمعیتی که از وی در فرودگاه بین‌المللی «مینیاپلیس - سنت پل» همچون قهرمانی ملی استقبال می‌کردند، افزود: قرار است ما برای این رئیس جمهوری همچنان یک کابوس باشیم، زیرا سیاست‌های وی، کابوسی برای ماست؛ اما عقب نشینی نمی‌کنیم و نمی‌هراسیم.
ترامپ این نماینده مسلمان مجلس نمایندگان آمریکا را مورد حملات لفظی قرار داده است و طرفداران رئیس جمهوری نیز علیه این نماینده رنگین‌پوست شعار داده‌اند.
هواداران ترامپ در تجمعی انتخاباتی در شهر «گرین ویل» ایالت کارولینای شمالی که با حضور رئیس جمهوری برگزار شد، علیه ایلهان عمر شعار دادند: «وی را به کشورش باز گردانید. »
حملات ترامپ به نمایندگان زن کنگره آمریکا از هفته گذشته آغاز شد زمانی که وی در توییتی نوشت: جالب است می‌بینم زنان «ترقی خواه» حزب دمکرات در کنگره اصالتاً از کشورهایی دیگر آمده‌اند که دولت‌هایشان فاجعه تام و تمام، بدترین، فاسدترین و بی‌کفایت‌ترین‌ها در سراسر دنیا هستند (البته اگر اصلاً یک حکومت درحال فعالیت داشته باشند). آنها اینک با صدای بلند و خباثت‌آلود به مردم ایالات متحده، بزرگترین و قدرتمندترین ملت روی زمین می‌گویند که کشورمان چگونه باید اداره شود. آنها چرا برنمی‌گردند تا به بازسازی جاهای کاملاً ورشکسته و جنایت‌آلودی که از آنجا آمده‌اند، کمک کنند.
خطاب سخن ترامپ در این توییت، «الکساندریا اوکاسیو کورتز»، «ایلهان عمر»، «آیانا پریسلی» و «رشیده طلیب» نمایندگان زن رنگین‌پوست آمریکا بودند. ایلهان عمر در سومالی به دنیا آمده و شهروند آمریکاست اما سه نماینده دیگر در آمریکا به دنیا آمده‌اند. این چهار نماینده به شدت نسبت به اقدامات رئیس جمهوری آمریکا در قبال مهاجران معترض هستند.