‌رئیس سازمان بسیج: به باور ما همه ملت ایران بسیجی‌اند

سرویس سیاسی جوان آنلاین: به گزارش فارس، سردار غلامرضا سلیمانی رئیس سازمان بسیج مستضعفین صبح دیروز در دوره تربیت مربی طرح شهید بهنام محمدی در مشهد با بیان اینکه انقلاب اسلامی یک پدیده عادی و معمولی نیست، اظهار داشت: اگر بخواهیم تاریخ بشریت را به قبل و بعد از پیروزی انقلاب تقسیم کنیم و اگر بگوییم بعد از جنگ جهانی دوم چه اتفاقاتی رخ داد که موجب تغییر هندسه قدرت حاکم بر دنیا شد که براساس آن بمباران دو شهر ژاپن اتفاق افتاد که تحول بسیار بزرگی از لحاظ ساختاری در دنیا بود، اما انقلاب اسلامی تحول بزرگ‌تری را رقم زد و آن تغییر مفهوم قدرت بود. وی با بیان اینکه رخداد انقلاب اسلامی باعث تغییر مفهوم قدرت در جهان شد، افزود: استعمار پیر انگلیس هر زمانی که ما قصد رسیدن به یک موفقیت بزرگ را داشتیم، مانعی بر سر راه ما قرار می‌داد، به عنوان مثال در زمان قاجار و پهلوی یک میلیون هکتار از سرزمین‌های ایران که بیشتر حاصلخیز بودند، با سیاست‌های خبیثانه از کشور ما جدا کرد.
رئیس سازمان بسیج مستضعفین، با بیان مصادیقی از اعمال سیاست‌های خبیثانه انگلیس برای جدا کردن بخش‌های مختلفی از ایران، تصریح کرد: ایران را مجبور کردند که بخش‌های شمالی عراق امروزی از ایران جدا شود، ارتش انگلیس در برخی از مناطق خراسان مانند هرات اعمال نفوذ‌هایی می‌کرد تا بتواند آن‌ها را از ایران جدا کند. سردار سلیمانی با اشاره به حضور گسترده نیرو‌های دشمن در حاشیه خلیج فارس و کشور‌های همسایه بیان کرد: با وجود داشتن شناور‌ها و پایگاه‌های فراوان در نزدیکی خلیج فارس، اما باز هم اسیر بخش کوچکی از قدرت یگان شناوری ما می‌شوند. وی با اشاره به کتاب خاطرات ژنرال هایزر یادآور شد: این کتاب را که می‌خوانید متوجه می‌شوید که چرا به ایران آمد، ژنرال هایزر قصد داشت با به‌کارگیری ارتش آموزش دیده و مجهز جلوی پیروزی انقلاب اسلامی را بگیرد، اما موفق نشد.
بیانیه گام دوم نقشه راه پیش روی ملت سردار سلیمانی در ادامه بیانیه گام دوم انقلاب را نقشه راهی برای حرکت موفق در دهه‌های پیش روی ملت ایران دانست و عنوان کرد: انقلاب ما در کنار ریشه‌های مستحکمی که دارد، توانایی‌های بالقوه فراوانی نیز دارد. در موضوع‌های مختلف اقتصادی، فرهنگی، سیاسی، جغرافیایی و انسانی که با تکیه بر قدرتی که انقلاب اسلامی به ملت ایران داده می‌توانیم با برنامه‌ریزی ایران را به‌جایگاه‌های والاتر برسانیم. رئیس سازمان بسیج مستضعفین مخاطبان سخنان مقام معظم رهبری را جوانان و نوجوانان دانست و اظهار کرد: جوانان باید با استفاده از تجربه سایر گروه‌ها که از دوره جوانی خارج شده‌اند، استفاده کنند و شما نیز به این نکته توجه کنید که طرح شهید «بهنام محمدی» یکی از قدم‌های مستحکمی است که باید با همراهی یکدیگر در شجره طیبه الهی بسیج برداریم و به این موضوع با دید یک برنامه و نه یک طرح نگاه کنیم.
سردار سلیمانی با اشاره به فرمایش‌های مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه بسیج سازمانی مردمی است و اگر درست شناخته نشود در حق آن ظلم شده است، اظهار کرد: برنامه‌های اعتلا مانند برنامه شهید بهنام محمدی زمانی تکثیر می‌شود که منفعت آن به همه برسد، منظور منفعتی است که احساس شود چه قدم‌هایی برداشته شده است، از جمله برپایی نماز جماعت، بالا رفتن میزان جذب و همین رابطه بین شاگرد و مربی که بر بستر یک برنامه هنرمندانه ایجاد شده و به جلو می‌رود، کم‌کم منفعت‌ها احساس می‌شود و به امید خدا به‌صورت مردمی نیز گسترش می‌یابد. رئیس سازمان بسیج مستضعفین خاطرنشان کرد: با توسعه تشکیلاتی بسیج دانش‌آموزی از مقطع پیش دبستانی و مقاطع بعدی باید شاه‌بیت بسیج دانش‌آموزی را برنامه شهید بهنام محمدی قرار دهیم، ورود به بسیج دانش‌آموزی دروازه‌های دیگری نیز دارد که ما آن‌ها را تعبیه می‌کنیم.
همه ملت ایران بسیجی هستند
وی بر مقوله حرکت کردن در مسیر انقلاب تأکید کرد و یادآور شد: همه ملت ایران بسیجی هستند و بدون تردید باوری که در سازمان بسیج وجود دارد، این است که همه ملت ایران بسیجی‌اند، حتی کسانی که انتقاداتی دارند، آن‌هایی که از ملت ایران جدا شده‌اند اندک هستند، آن‌ها با دشمنان ایران و اهداف انقلاب هم‌پیمان شده‌اند، اما در مرز و بوم انقلاب همه بسیجی هستند. سردار سلیمانی افزود: اگر درست این فرمان را پیاده کنیم و بنابر فرمایش رهبری دور بعضی از مردم خط نکشیم، موانع مسیر را برطرف کنیم و به تبیین‌های مقام معظم رهبری توجه کنیم، با اتکا به پشتیبانی ملت ایران که الگوی جهان هستند راه را زودتر می‌پیماییم. رئیس سازمان بسیج مستضعفین با بیان اینکه الگوی ما ائمه اطهار (ع) هستند، عنوان کرد: از دیگر مؤلفه‌های قدرت انقلاب، صبر و مقاومت ملت ایران است؛ انقلاب اسلامی بر بسیاری از جنبش‌های سیاسی تأثیر گذاشته است، به‌گونه‌ای که وقتی جلیقه زرد‌ها به میدان می‌آیند اعلام می‌کنند الگوی ما انقلاب اسلامی است. وی افزود: معاندین کسانی هستند که غربی‌ها آن‌ها را برای امروز تربیت کرده‌اند، پروتکل‌های غربی‌ها را مطالعه کنید که چگونه برنامه‌ریزی کرده‌اند تا در کشور‌ها حتی در بین دوستانشان نفوذ کنند که نتیجه آن عربستان امروز می‌شود که حاضر است تمام آبرو و سرمایه مردمش را فدای امریکا کند.
پاسداری از انقلاب بدون کار تشکیلاتی ممکن نیست
سردار سلیمانی بیان کرد: کار تشکیلاتی بسیار اهمیت دارد، ما نمی‌توانیم بدون تشکیلات از چنین انقلابی پاسداری کنیم، نمی‌توانیم بدون تشکیلات برای نظام جمهوری اسلامی تولید قدرت کنیم، تولید قدرت مسیر مطمئن دستیابی به پیشرفت‌های خارق‌العاده است و همان گونه که از پیش این مسیر را طی کرده‌ایم و اکنون به اینجا رسیده‌ایم، باید قدرت نرم ایجاد کنیم، قدرت نرم بسیار فراتر از قدرت سخت و نیمه‌سخت است. رئیس سازمان بسیج مستضعفین بیان کرد: اعتلای برنامه شهید بهنام محمدی قطعاً با قوت و پشتیبانی به‌موقع پیگیری می‌شود و در استحکام این برنامه قدم‌های جدی برداشته شده و برداشته می‌شود.