سرانجام حسن عباسی بازداشت شد

ديروز خبر رسيد که حسن عباسي بازداشت شده است. توئيتر و کانال رسمي حسن عباسي نوشت که وي با شکايت وزير اطلاعات به علت بيان رابطه آمدنيوز و وزير اطلاعات بازداشت شد. برخي کانال‌ها و صفحات مجازي منتسب به حسن عباسي از دستگيري وي با شکايت وزارت اطلاعات خبر داده‌اند. هنوز منبع رسمي اين خبر را تاييد نکرده اما کانال و صفحه توئيتر او اين خبر را منتشر کرده است. گفته مي‌شود اين دستگيري به علت برخي سخنراني‌هاي وي درباره رابطه آمدنيوز و وزير اطلاعات بوده است.
تخريب ديگران
حسن عباسي شخصيت عصبي دارد و براي رسيدن به آنچه مدنظر دارد از تخريب ديگران سود مي‌برد. او چندي پيش در پاسخ به اين سوال خبرگزاري دانشجو مبني بر اينکه «در سخنراني‌هايتان زياد عصباني مي‌شويد. تا حالا شده در اين حالت حرفي بزنيد که بعدا پشيمان شويد؟» پاسخ داد: «بله من در سخنراني‌ها خيلي عصباني مي‌شوم و داد مي‌زنم اما اين کنترل شده است. بالاخره يکي از تخصص‌هاي من عمليات رواني است و بلدم در هر سخنراني به راحتي 29 لايه عمليات رواني اجرا کنم. به هر حال در سخنراني ما فقط نبايد اطلاعات بدهيم. ما بايد غير از نکات علمي حس منتقل کنيم. براي انتقال احساساتي مانند شجاعت، ترديد و غيره نيازمند اين هستيد که گاهي طنز بگوييد، گاهي شعر بخوانيد، گاهي هم نياز است داد بزنيد. ايجاد روحيه حماسي يکي از دغدغه‌هاي نيروهاي انقلاب است. جريان ليبرال به مسائلي مثل شهداي مدافع حرم که اعتقادي ندارد. خب براي روحيه حماسي بايد داد زد. الآن مورد خاصي در ذهنم نيست که پشيمان شده باشم اما ممکن است مواردي بوده باشد. مگر اينکه در دانشگاه‌ها با اين جوان‌ها کل کلي کرده باشم آن هم معمولا در پايان سخنراني‌ها از آنها عذرخواهي مي‌کنم.» اتهام‌زني و پرخاش حسن عباسي بيشتر حول مسئولان مي‌چرخد چنانکه اواخر سال گذشته گفته بود: «آقاي لاريجاني، شخص علي مطهري، حسن روحاني و ظريف، چهار روز ديگر که مسئوليت‌تان در کشور تمام شود، اگر پايتان را در مسجد يا جامعه بگذاريد، به خاطر اينکه از بانيان برجام بوده‌ايد، مردم به صورت شما تف مي‌اندازند.» مهر سال گذشته هم انتخاب نوشت: «حسن عباسي، يکي از سخنرانان مشهور در يکي از سخنراني‎هاي خود ادعا کرده عباس آخوندي، وزير راه و شهرسازي کشور از طريق رانت به ثروت‎هاي نجومي رسيده ‎است. او همچنين در اين سخنراني مدعي شده که «آخوندي، وزير ميلياردي کشور است» و «بيخود کرده» که گفته بايد از طريق ليبراليسم کشور را توسعه دهيم. اما اين تنها سخنراني جنجالي عباسي عليه دولت و کابينه نبود، او همچنين در يکي ديگر از سخنراني‎هايش ادعا کرده بود «مسئولان نظام نفوذي، ناکارآمد و ناسالم‌اند و رئيس جمهوري با دروغ رأي آورده است.» علاوه بر اين او ادعا کرده که «مجلس و دستگاه قضايي‎ و وزير صنعت، معدن و تجارت با خباثت عمل مي‎کنند». عباسي در اين سخنراني به رئيس جمهوري اهانت کرده و به تقليد از او صحبت کرده بود. پس از اين سخنراني‎هاي جنجالي حسن عباسي در سال 95، معاونت حقوقي رياست جمهوري با دو عنوان «نشر اکاذيب» و «توهين به مسئولان» از حسن عباسي شکايت کرد. مهدي جعفرنژاد، وکيل حسن عباسي از ابلاغ حکم قطعي حبس موکلش به مدت هفت ماه خبر داد.»
حمايت رسانه دلواپس
در حالي که رسانه‌هاي ديگر با استناد قرار دادن صفحات مجازي خبر از بازداشت او داده بودند، خبرگزاري فارس ديروز نوشت: برگزارکنندگان اولين دوره مدرسه عدالتخواهي اعلام کردند سخنراني عباسي که بنا بود ساعت 16ديروز در اولين دوره آموزشي مدرسه عدالتخواهي برگزار شود، به علت بازداشت وي لغو شد. بنابر اعلام دانشجويان عدالتخواه، حسن عباسي با شکايت به علت بيان موضوعاتي درباره ارتباط کانال آمدنيوز با وزير اطلاعات، بازداشت شد. تسنيم هم نوشت: «حسن عباسي، تحليلگر ارشد مسائل سياسي و اجتماعي بازداشت شد»