حشدالشعبی آماده پاسخ به اسرائیل از خاک سوریه

سرویس بین الملل جوان آنلاین: به گزارش فارس، کمال الحسناوی، جانشین فرمانده الابدال به روزنامه «العربی الجدید» - نزدیک به قطر- گفت که با وجود آمادگی نیرو‌های مقاومت عراق برای پاسخ به تجاوزات صهیونیست‌ها، زمان آغاز این عملیات هنوز تعیین نشده است.
الحسناوی تأکید کرد که پاسخ نیرو‌های مقاومت عراق به رژیم صهیونیستی، از سوریه خواهد بود و خاک این کشور، محل آغاز حمله به دشمن صهیونیستی است.
جنبش الابدال وابسته به سازمان حشدالشعبی عراق است و شماری از نیرو‌های آن، در کنار ارتش سوریه، علیه عناصر تروریستی مبارزه می‌کنند.
این در حالی است که پهپاد‌های متعلق به رژیم صهیونیستی بار‌ها مواضع حشدالشعبی را در مناطق مختلف عراق هدف قرار دادند که در جریان حملات سوم شهریور به حشدالشعبی، دو نفر از نیرو‌های این سازمان به شهادت رسیدند.

با وجود اینکه ادله بسیاری وجود دارد که ثابت می‌کند رژیم صهیونیستی عامل این حملات است، ولی دولت عراق این مسئله را رسماً اعلام نکرده است. ائتلاف الفتح عراق نیز از دولت این کشور خواست که موضع خود را اعلام کند، و گرنه موضع دیگری اتخاذ خواهد کرد.
کمیسیون امنیت و دفاع در پارلمان عراق هم به نقل از طرف امریکایی که مسئول حمایت و نظارت بر حریم هوایی عراق است، اعلام کرد که پهپاد‌های اسرائیلی این حملات را انجام دادند.
الحسناوی که هم اکنون در بغداد حضور دارد، اعلام کرد که «رژیم صهیونیستی به گروه‌های مقاومت [عراق]حمله کرد و حزب‌الله لبنان، پاسخ [این حملات]را داد.» وی تأکید کرد که «گروه‌های مقاومت عراق که در سوریه حضور دارند، آماده هستند پاسخ رژیم صهیونیستی را بدهند.»
این فرمانده الحشد درباره شایعاتی مبنی بر مخالفت دولت سوریه با ایجاد جبهه عملیات در جولان اشغالی، در صورت هرگونه تنش نظامی بین گروه‌های عراقی و رژیم صهیونیستی، خاطرنشان کرد که «هیچ منعی از سوی دولت سوریه برای استفاده از اراضی سوریه به منظور آغاز عملیات علیه اسرائیل وجود ندارد و این شایعات درست نیست.»
پیام آشکار حضور مقتدی صدر
«احمد الاسدی» سخنگوی پیشین سازمان حشدالشعبی و از فرماندهان برجسته این سازمان، در گفتگو با شبکه خبری «المیادین» با اشاره به حضور «مقتدی صدر» رهبر جریان الصدر عراق در حسینیه امام خمینی (ره) تهران و قرار گرفتن وی در کنار رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران، اعلام کرد: «این سفر، همزمان با عکس یا ویدئویی که شامگاه روز عاشورا بوده، نیست، و بر اساس اطلاعات من، چند هفته از آن سفر می‌گذرد.»
وی ادامه داد: «شاید [این سفر]، یک سفر خانوادگی بوده که جزئیات آن را نمی‌دانم. فکر می‌کنم بیش از دو ماه پیش بوده است. موضع مقتدی صدر در خصوص جمهوری اسلامی، فکر می‌کنم، مواضع معین و آشکاری باشد. برای نخستین بار نیست که صدر در ایران حضور دارد. در سال‌های ۲۰۰۸، ۲۰۰۹ و ۲۰۱۰ حضور داشته و بیش از سه سال، در جمهوری اسلامی اقامت داشته است.»
الاسدی با اشاره به اینکه روابط صدر با رهبر انقلاب مشخص است و این مسئله، در عکسی که وی در کنار رهبر انقلاب اسلامی نشسته، مبرهن است، خاطرنشان کرد: «همه ما می‌دانیم که هر گاه این مناسبت‌ها علنی می‌شود، ترتیب نشستن مهمان‌ها، یک امر عادی یا تصادفی نیست، بلکه مسئله مربوط به اهمیت مهمان و روابط و نزدیکی وی با [حضرت آیت‌الله]خامنه‌ای است. همه این پیام‌ها، در این عکس و ویدئویی که منتشر شد، مشخص است.»
وی با بیان اینکه «ما از این ظاهر شدن، بسیار خرسندیم»، اعلام کرد: «یقیناً زمانی که شاهد این نزدیکی مادی و معنوی و بدنی بین مقتدی صدر و [حضرت آیت‌الله]خامنه‌ای، با حضور حاج قاسم سلیمانی هستیم، بسیار خوشحالیم. یقیناً پیام روشنی است. به ویژه با [توجه به]تنش مستقیمی که با رژیم صهیونیستی به مرز درگیری مستقیم رسیده است.»
این فرمانده حشدالشعبی تأکید کرد: گزینه‌های ما برای پاسخ به تجاوزات اسرائیل به پایگاه‌های حشدالشعبی نامحدود است. حشدالشعبی خط مقدم مبارزه با تروریسم است. تجاوزات رژیم صهیونیستی به پایگاه‌های حشدالشعبی و نیرو‌های مسلح به منزله اعلان جنگ است. حشدالشعبی بخشی از نهاد نظامی عراق است و تنها در صورتی پاسخ می‌دهد که به موافقت دست یافته باشد. عراق اسرائیل را رژیم غاصب و دشمن می‌داند.