تولید فولاد ایران طی 8 ماه از ۱۷ میلیون تن گذشت

به گزارش خبرگزاری تسنیم، انجمن جهانی آهن و فولاد در جدیدترین گزارش خود از رشد 6.4 درصدی تولید فولاد ایران در هشت ماه گذشته از سال جاری میلادی خبر داد.
تولید فولاد ایران که در هشت ماه گذشته از سال 2018 بالغ بر 16.153 میلیون تن گزارش شده بود در هشت ماه نخست سال جاری میلادی به 17.188 میلیون تن افزایش یافته است. رشد بیش از شش درصدی تولید فولاد ایران طی سال 2019 در حالی است که دولت آمریکا با خروج از توافق هسته‌ای تحریم‌ها بر اقتصاد ایران از جمله تحریم بر صنعت فولاد را بازگردانده است.
دونالد ترامپ؛ رئیس‌جمهوری آمریکا در اوایل ماه می‌2019 با صدور یک فرمان اجرایی صنایع فولاد، آهن، مس و آلومینیوم ایران را تحریم کرد. این فرمان که هشتم ماه می‌ صادر شد درآمد صادرات صنایع فلزی ایران را هدف قرار داده است.
تولید فولاد جهان در هشت ماهه گذشته از سال جاری میلادی نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 4.4 درصدی داشته و به 1240 میلیون تن رسیده است.
بر اساس این گزارش در هشتمین ماه سال جاری میلادی تولید فولاد ایران 2.2 میلیون تن بوده است که این رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 6.7 درصدی داشته است. ایران در اوت سال قبل 2.062 میلیون تن فولاد تولید کرده بود.