۱۵۹ کشته و زخمی در تیراندازی‌های ۴۸ ساعته آمریکا!

سرویس بین الملل جوان آنلاین: بر اساس گزارش مرکز ثبت آمار خشونت‌های مسلحانه در آمریکا، تنها در ۲۴ ساعت تعداد ۱۱۶ مورد تیراندازی در ایالت‌های مختلف آمریکا ثبت شده است؛ بر اثر این تیراندازی‌ها، ۳۳ نفر کشته و ۷۲ نفر زخمی شده‌اند.

بر اساس گزارش گاردین، در ۴۸ ساعت گذشته، ۱۸۰ مورد تیراندازی در شهر‌ها و ایالت‌های مختلف آمریکا گزارش شده که در نتیجه آن‌ها، ۵۳ نفر کشته و ۱۰۶ نفر زخمی شده‌اند؛ ۳۰ مورد از این حوادث در این مدت قربانی (کشته یا زخمی) نداشته است.

در یکی از تیراندازی‌های گزارش شده در شهر «نورث ریچ» در کالیفرنیا، سه نفر کشته شده‌اند.

دو نوجوان نیز در درگیری در شهر «میلواکی» در شهر «ویسکانسین» زخمی شدند؛ پلیس شهر «پالم دیزرت» در ایالت کالیفرنیا نیز از کشته شدن دو نفر در این شهر خبر داد.

در یکی از تیراندازی‌های گزارش شده در شهر «فریدی» در ایالت «لوئیزیانا» دو نفر کشته شدند؛ در حادثه دیگری در شهر «یورک» در ایالت «پنسیلوانیا» نیز دو نفر کشته شدند.

بر اساس متمم دوم قانون اساسی آمریکا، شهروندان غیرنظامی می‌توانند به طور قانونی با خود سلاح حمل کنند همچنین خرید و فروش سلاح در بیشتر ایالت‌های آمریکا بدون محدودیت انجام می‌شود.

برخی از مخالفان آزادی حمل سلاح، لابی‌های تجارت اسلحه را از عوامل تصویب این قوانین می‌دانند؛ این لابی‌ها با حمایت از قوانین توانسته‌اند آرای رأی‌دهندگان را در جهت منافع خود همسو کنند.