ایستادگی مردم یمن مولود دفاع مقدس است

سرویس سیاسی جوان آنلاین: به گزارش تسنیم، آیت‌الله کاظم صدیقی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته تهران طی سخنانی با اشاره به فرا رسیدن هفته دفاع مقدس گفت: در هفته دفاع مقدس هستیم که از نعمت‌های الهی بعد از جریان کربلا است. پس از این واقعه هیچ دوره‌ای به اندازه دوران دفاع مقدس پرثمر، سازنده و اثرگذار در تاریخ نبوده و یک نقطه عطفی است که ظاهرا گذشته است، ولی در باطن باید به این مسئله دقت شود که ما چگونه در برابر قدرت‌های جهانی ایستادگی کردیم. در دوران دفاع مقدس در شرایطی که وضعیت اقتصادی ما در بد‌ترین وضعیت بود ما هشت سال مقاومت کردیم.
وی افزود: اگر امروز یمن پنج سال مقاومت می‌کند برای این است که قیام یمن مولود دفاع مقدس است. رهروان راه امام حسین و تربیت شدگان مکتب عاشورا هشت سال تمام در بد‌ترین شرایط با تمامی قدرت‌ها دست و پنجه نرم کردند. در ۲۰۰ سال گذشته هیچ‌گاه نشده بود که ایران با کشور‌های قدرتمند جنگ کرده و بخشی از خاک خود را نداده باشد، ولی در دوران دفاع مقدس با وجود فشار رسانه‌ای و نظامی تمامی عیار قدرت‌های جهانی حتی یک وجب از خاک کشورمان را به بیگانگان ندادیم.
آیت‌الله صدیقی یادآور شد: اولین آموزه دوران دفاع مقدس توجه به نقش رهبری است. باید توجه داشت که اولین حرف را رأس هرم طراحی می‌کند. فرق نقش ولایت با سایر مدیریت‌های جهان این است که، ولی صاحب دارد، عابد است و عارف، ولی کسی است که وقتی بعد از بمباران فرودگاه تهران که همه نگران شده بودند که چه خواهد شد، آنقدر این حادثه برای او کوچک بود که گفت «یک دیوانه آمده و سنگی انداخته است.»
وی افزود: امروز نیز که در جنگ نرم و فناوری پیروزی‌های معجزه آسا را می‌بینید در گرو مدیریت رهبری است که با همه وجود خود را در اختیار خدا قرار داده و مرکزیتی است که انرژی و قدرت را از خدا می‌گیرد.
خطیب نماز جمعه تهران با بیان اینکه دومین آموزه دوران دفاع مقدس توکل و یقین به وعده‌های خدا است، گفت:‌در جنگ هشت ساله ما حتی برای تأمین سیم خاردار مشکل داشتیم، ولی باور به وعده‌های خدا موجب شد تا در نهایت به پیروزی برسیم. آموزه سوم این دوران، ابتکار عمل بود. در حالی که ما از آموزش جنگ‌های کلاسیک محروم بودیم، اما شهید باقری و شهدای بزرگوار دیگری را داشتیم که ایده‌های نویی را برای مقابله با دشمن ایجاد کرده و موجب حیرت جهانیان شدند. عشق به شهادت در جنگ هشت ساله فرهنگ شد. استقامت تا پیروزی شعار امام خمینی بود و تا زمانی که پیروزی را به‌دست نیاوردند امت و ملت در برابر دشمن متجاوز ایستادگی کردند و قطعاً اگر ۴۰ سال این جنگ نابرابر ادامه پیدا می‌کرد پا پس نمی‌کشیدند.