آغاز به کار بخش «دفاع مقدس» پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر حفظ و نشر آثار رهبر انقلاب اسلامی

سرویس ایثار و مقاومت جوان آنلاین: در این برنامه که رئیس دفتر نظامی فرماندهی کل قوا، جمعی از فرماندهان ارشد نظامی و فعالان فرهنگی هنری حوزه دفاع مقدس حضور داشتند، سردار سرلشکر پاسدار سیدیحیی صفوی، دستیار و مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا طی سخنانی به ذکر روایت‌هایی از نقش رهبر انقلاب اسلامی در دوران دفاع مقدس پرداخت.
وی با بیان نقش تأثیرگذار رهبر معظم انقلاب اسلامی در صحنه دفاع مقدس اظهار داشت: یکی از مظلومیت‌های حضرت امام خامنه‌ای این است که مهم‌ترین بخش حضور ایشان در دفاع از امنیت ایران و دفاع مقدس ناگفته مانده است. خوشحالیم بعد از ۳۱ سال از پایان جنگ در این مکان و زمان محدود قرار است راجع به این مسئله مهم صحبت کنیم.
دستیار و مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا افزود: شخصیت رهبر انقلاب اسلامی در مسائل دفاعی امنیتی، در شورای انقلاب، جنگ کردستان، حفظ ارتش، راه‌اندازی سپاه، راه‌اندازی سازمان پیشمرگان کرد و تمشیت سپاه پاسداران قابل پرداخت و بررسی است.
سردار صفوی تصریح کرد: حضور رهبر معظم انقلاب اسلامی در روز‌های ابتدایی جنگ در جنوب و غرب کشور تأثیرگذار و کم‌نظیر است. ایشان از همان روز‌های اول از امام راحل اجازه گرفتند و با اینکه نماینده ایشان در شورای عالی امنیت ملی، نماینده مجلس شورای اسلامی و امام جمعه تهران نیز بودند، ولی به اتفاق شهید چمران به اهواز آمدند و ستاد جنگ‌های نامنظم را تشکیل دادند و مدام به خطوط خط مقدم و نبرد از خرمشهر تا دب حردان با اسلحه‌ای بر دوش با شجاعت و اطمینان و سکینه قلبی رفت و آمد داشتند.
در بخش دیگر این مراسم، فایل صوتی پیام رادیویی حضرت آیت‌الله خامنه‌ای که در روز ۳۱ شهریور ۵۹ و ساعتی پس از حمله هوایی رژیم صدام به فرودگاه مهرآباد و آغاز جنگ تحمیلی خطاب به ملت ایران صادر شده بود، برای نخستین بار پس از ۳۹ سال منتشر شد.
دیدار سرزده رهبر انقلاب با بیش از ۱۰۰۰ خانواده شهید
مهدی فضائلی، معاون رسانه‌ای دفتر حفظ و نشر آثار مقام معظم رهبری نیز در این مراسم گفت: رهبر انقلاب تاکنون با بیش از ۱۰۰۰ خانواده شهید به صورت سرزده دیدار کرده‌اند که بخش اندکی از آن‌ها منتشر شده است.
به گزارش فارس، فضائلی با بیان اینکه یکی از مهم‌ترین حوزه‌های فعالیت رهبر انقلاب حوزه نیرو‌های مسلح بوده است، گفت: در دوران دفاع مقدس ایشان حضور‌های مؤثری داشتند و بعد از آن دوران هم همواره نسبت به گرامیداشت آن دوران و گرامیداشت رشادت‌های خانواده‌های شهدا و جانبازان فرمایش‌های بسیار زیادی دارند.
وی افزود: اهتمام ایشان به دفاع مقدس همچنان ادامه دارد و شاید ناگفته باشد که رهبر انقلاب تاکنون با بیش از ۱۰۰۰ خانواده شهید به‌صورت سرزده دیدار کرده‌اند که بخش کمی از آن‌ها منتشر شده است.
فضائلی با بیان اینکه از سال ۶۸ تاکنون تمام صحبت‌های رهبر انقلاب در مورد دفاع مقدس که متجاوز از ۱۵۰هزار کلمه است جمع‌آوری شده است، گفت: امسال بخش تخصصی دفاع مقدس در سایت رهبر انقلاب راه‌اندازی شده است و در این بخش مطالب ناگفته بسیاری را در حوزه دفاع مقدس و نیرو‌های مسلح منتشر خواهیم کرد که این مباحث در ۱۰سرفصل دسته‌بندی شده است.
معاون رسانه‌ای دفتر حفظ و نشر آثار مقام معظم رهبری اظهار داشت: عکس‌ها، فیلم‌ها، صوت‌ها، اسناد و مدارک منتشر نشده یا کمتر منتشر شده به تدریج در این بخش منتشر خواهد شد تا با ارائه این محتوا‌ها بخش‌های مهمی از تاریخ انقلاب و دفاع مقدس را بهره‌برداری کنیم تا چراغ راهی برای آینده باشد.