محمدرضا باهنر: نمی‌توانیم با یک «سوت» اصولگراها را دورهم جمع کنیم

دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین گفت:‌ مخالف شکل‌گیری جریان جدید نیستم و از خدا می‌خواهم حزب سوم قدرتمندی شکل بگیرد اما این ساختار هنوز به وجود نیامده است. شاید ۷۰ درصد آرای خاکستری داشته باشیم ولی خواهید دید آخرش دو لیست در تهران با هم رقابت می‌کنند. شاید لیست‌های مختلفی مطرح شود ولی لیست سومی وجود نخواهد داشت.
به گزارش ایرنا، محمدرضا باهنر دبیرکل جبهه پیروان خط امام و رهبری، در پاسخ به پرسشی درباره استفاده برخی چهره‌ها از تریبون‌های عمومی چون صداوسیما و منابر برای حمله به دولت و مجلس‌ می‌گوید: امام جمعه شهری چیزی می‌گوید چون منسوب به اصولگرایی است، از من می‌پرسند چرا فلان کس این حرف را زده است؟ این موضوع ارتباطی با من ندارد! پای منبر پناهیان می‌نشینم برخی بحث‌های علمی او را استفاده می‌کنم، ولی اگر بخواهم با پناهیان مناظره کنم خیلی حرف دارم. بر سر جریان شفافیت آرای نمایندگان، خیلی تعجب کردم که این منبری اهل مطالعه و تحلیل از واژه‌های سبک و نامناسب علیه یک نهاد استفاده کند.
او در ادامه می‌افزاید: با شناختی که از شخصیت آقای پناهیان دارم باور نمی‌کردم این حرف‌ها را وی زده باشد، در موضوع شفاف‌سازی رای نمایندگان مواضعی عکس پناهیان دارم و معتقد هستم مخفی بودن رای در دنیا فلسفه‌ای دارد. چرا آرای مردم در انتخابات مخفی است؟ چون هر فرد می‌تواند آزادانه رای دهد. اشکالی ندارد هر کس رای خود را علنی کند ولی کسی را نمی‌توانیم به این کار وادار کنیم.
باهنر درباره واقعی بودن اختلافات میان اصولگرایان، چنددستگی مهندسی شده میان آنها و این گفته غلامرضا مصباحی مقدم سخنگوی جامعه روحانیت مبنی بر اینکه «در انتخابات مجلس نهم اصولگرایان به دلیل آنکه رقیبی نداشتند برای بالا بردن شور انتخاباتی حرکت‌های جداگانه‌ای را آغاز کردند»، می‌گوید: اختلافات میان اصولگرایان مهندسی شده نیست، این موضوع را از مصباحی مقدم باید بپرسید اما اگر این ادعا درست باشد فقط در یک مجلس ‌نهم‌ وجود داشته است. مجلس هشتم یا دهم چی؟ اگر اختلافات مهندسی شده بود که می‌توانستیم با یک «سوت» همه اصولگرایان را دور هم جمع کنیم و وحدتی را به وجود بیاوریم.
وی اضافه می‌کند: بارها گفته‌ام اشکال اساسی اصلاح‌طلبان و اصولگرایان این است که به معنای واقعی حزب فراگیر، پاسخگو و در چارچوب قانون نداریم. حزب زیاد داریم اما این احزاب همچون جزایر کوچکی هستند که جدا از هم کار می‌کنند و موقع انتخابات دم از وحدت می‌زنند و شورایی به وجود می‌آید. اما اینکه به این وحدت می‌رسیم یا نمی‌رسیم به موارد زیادی بستگی دارد. گاهی کم یا بیش به وحدت می‌رسیم. در ائتلاف‌ها ممکن است ۸۰ درصد به تفاهم برسیم اما چون هدفگذاری ما وحدت صددرصدی است به ناچار باید با تک تک احزاب مذاکره و آنها را قانع کنیم و این کار را سخت می‌کند.
دبیر‌کل جامعه اسلامی مهندسین درباره ادعای شکل‌گیری جریان سوم توسط برخی فعالان سیاسی‌ اظهار می‌کند: تغییر اسم‌ها به دلیل نبودن احزاب ثابت و منسجم است. به طور مثال یک روز در‌پی وحدت اصولگرایی هستیم، روز دیگر جامعتین و جمنا را تشکیل می‌دهیم. تشکلی چون آبادگران یا جبهه پایداری هیچ موقع نگفتند اصولگرا نیستیم بلکه خود را اصولگرای واقعی می‌دانند. اینکه برخی می‌گویند در این دوره ممکن است جریان سومی بر سر کار بیاید، این جریان سه دهه علاقه‌مند است بیاید. مخالف شکل‌گیری جریان جدید نیستم و از خدا می‌خواهم حزب سوم قدرتمندی شکل بگیرد اما این ساختار هنوز به وجود نیامده است. شاید ۷۰ درصد آرای خاکستری داشته باشیم ولی خواهید دید آخرش دو لیست در تهران با هم رقابت می‌کنند. شاید لیست‌های مختلفی مطرح شود ولی لیست سومی وجود نخواهد داشت.
باهنر در پاسخ به پرسشی درباره احتمال پیروزی اصولگرایان در انتخابات دوم اسفندماه مجلس شورای اسلامی، می‌گوید: این موضوع هم هشداری به دوستان و هم امید دادن به رقبا است. متاسفانه شماری از اصولگرایان تصور می‌کنند چون مجلس و دولت موفق نبوده‌اند، این دوره نوبت ما است. بزرگ‌ترین نقطه ضعف این است که اصولگرایان تصور کنند این دوره برنده هستند.