آیت‌الله جوادی آملی در دیدار عارف: برخی در کشور دهه غارت راه انداختند

محمدرضا عارف رئیس فراکسیون امید با حضور در بنیاد بین‌المللی علوم وحیانی اسراء، با آیت‌الله جوادی آملی دیدار کرد. آیت‏الله جوادی آملی در این دیدار اظهار کرد: در کشور دهه‌های مختلف فرهنگی همچون دهه کرامت، دهه ولایت و امثالهم وجود دارد، اما وجود این دهه‏ها، حفظ کردن یک بخش است، ولی برخی در مقابل این دهه‌ها، دهه غارت و چپاول کشور را داشتند که از آنها غفلت شده بود.
به گزارش ایلنا، آیت‌الله جوادی آملی تصریح کردند: حضرت امیرعلیه السلام در نامه به مالک اشتر می‌فرماید داشتن رهبر خوب یک طرف قضیه است اما در نامه دیگری خطاب به مردم مصر بیان کردند خواب سیاسی، خواب فرهنگی، خواب اجتماعی، خواب اقتصادی در چشم شما باید در حد مزمزه باشد، هرگز نگذارید خواب از محدوده چشم شما فراتر برود و وارد محدوده هوشیاری‏تان شود. چون دشمن شما نمی خوابد و بیدار است، لحظه‏ای غفلت، این پیامدهای تلخی را به همراه دارد که اکنون در برخی زمینه‏ها با آنها مواجه هستیم.
ایشان خاطرنشان کردند: ازغارت بیگانه غافل شدن و از اختلاس‌های نجومی که چیزی جز غارت نیست، غافل شدن، سبب شد تا عده‌ای از این فرصت برای غارت کشور استفاده کنند. باید یک تقویم سیاسی باشد که در آن غارت‌های کشور ثبت شود تا هرگز از یادها نرود چه کسانی و چه هنگامی، به کشور و نظام آسیب زدند.