افشای توافق ترکیه و آمریکا درباره حمله به سوریه

مشاور رئیس جمهوری ترکیه فاش کرد که آنکارا و واشنگتن درباره ماهیت حمله مناطق شمالی سوریه در غالب عملیاتی موسوم به "چشمه صلح" توافق کردند.
"گلنار اِبِت" با بیان این مطلب به شبکه خبری " سی. ‌ان. ان" عربی افزود: "دونالد ترامپ" رئیس جمهور آمریکا و "رجب طیب اردوغان" رئیس جمهور ترکیه، 13 نوامبر (22 آبان) برای بررسی جزئیات بیشتر این موضوع به بحث و گفت‌و‌گو خواهند نشست و یکی از این جزئیات بررسی سرنوشت گروه تروریستی "داعش" و مسئولیت‌های جامعه جهانی است.
وی تاکید کرد: آنکارا و واشنگتن توافق دارند که این گروههای مسلح خارجی از اروپا هستند و باید به کشورهای خود بازگردند و چند ماه پیش از آغاز این عملیات نیز، با برخی مسئولان آمریکایی درباره مدیریت عناصر بازداشتی داعش مذاکراتی انجام شد که این موضوع نیز در دیدار آینده خود بررسی خواهند شد و باید به توافق روشنی درباره آن رسید.
ابت ادامه داد فزود: دقیقا نمی‌دانم منظور ترامپ از برخی توییت‌هایش چیست. اما فکر می‌کنم او نیز با اینکه می‌داند هدف این عملیات چیست اما از حد و مرز آن نگران است و با وجود تمامی صحبت‌های اخیر خود در حمایت از ترکیه و این عملیات و بازگرداندن سربازان آمریکایی اما فکر می‌کنم این یک سیاست بزرگ به ویژه در عرصه داخلی است.
رئیس جمهور آمریکا درحالی که به ترکیه برای حمله به سوریه چراغ سبز نشان داده، حمله به این کشور را یک ایده بد توصیف کرده است.