پیشنهاد انصارالله به عربستان برای تبادل 2 هزار اسیر

رئیس کمیته ملی اسیران جنبش انصارالله یمن از پیشنهاد این جنبش به ائتلاف متجاوز عربی تحت امر عربستان برای تبادل 2000 اسیر خبر داد.
به گزارش شبکه المسیره، عبدالقادر المرتضی رئیس کمیته ملی اسیران جنبش انصارالله یمن اعلام کرد از طریق یک میانجی محلی به مزدوران متجاوز تبادل 2000 اسیر از دو طرف را در مرحله اول پیشنهاد دادیم.وی افزود: به این میانجی گفتیم که در صورت آماده بودن آنها (ائتلاف) ما نیز آماده اجرای این پیشنهاد طی یک هفته هستیم.
این مقام یمنی در ادامه تصریح کرد: درحال حاضر منتظر پاسخ آنها به این پیشنهاد هستیم.
ائتلاف متجاوز عربی در دوره گذشته در مسیر پرونده تبادل اسیران مانع تراشی کرده و علی‌رغم انسانی بودن این پرونده، تمامی پیشنهادات کمیته ملی اسیران یمن را رد کرده بود.
واکنش انصارالله به اظهارات ماکرون
عضو شورای عالی سیاسی جنبش انصارالله یمن به اظهارات رئیس جمهوری فرانسه پیرامون استفاده از سلاح‌های ساخت فرانسه در یمن واکنش نشان داد.به گزارش اسپوتنیک، محمد علی الحوثی عضو شورای عالی سیاسی جنبش انصارالله در توئیتی نوشت: اینکه رئیس جمهوری فرانسه تاکید کرده که کشورش از عربستان و امارات خواسته تا از سلاح‌های ساخت فرانسه در یمن استفاده نکنند و اینکه از سلاح‌های فرانسوی در حملات استفاده نمی‌شود، اساساً مغایر با واقعیت است.
وی تاکید کرد: توپخانه هرکول فرانسه در طول مرزهای زمینی یمن مورد استفاده قرار می‌گیرد و به دلیل آن، بیش از نیم میلیون از ساکنان مناطق مرزی آواره شده‌اند.
وی عنوان داشت: به امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری فرانسه تاکید می‌کنیم که توپخانه سیزر فرانسه توسط سعودی‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد.
ماکرون پنج شنبه شب در سخنانی عنوان داشت که پاریس از عربستان و امارات خواسته است تا از سلاح‌های ساخت فرانسه در یمن استفاده نکنند.وی در کنفرانسی خبری گفت: "فرانسه شرکای مهمی در منطقه دارد، به ویژه امارات، که مشارکت خود را به صورت گسترده‌ای در یمن کاهش داده‌"، "و عربستان در سطحی کمتر".
رئیس جمهور فرانسه ادعا کرد: من بر این باور هستم که ما در تضمین عدم استفاده از سلاح‌هایمان در حملات موفق شده‌ایم!