اختلافی میان شورای نگهبان با رئیس‌جمهور نیست

سخنگوی شورای نگهبان در پاسخ به پرسشی درباره اختلاف شورای نگهبان با رئیس‌جمهور گفت: اختلاف هیچگاه وجود نداشته و تنها بیان نظرات است.
به گزارش ایسنا، عباسعلی کدخدایی در حاشیه کنفرانس تخصصی کنوانسیون سازمان ملل درباره موافقتنامه‌های حل و فصل بین‌المللی ناشی از میانجیگری (کنوانسیون سنگاپور) که صبح  دیروز در دانشگاه تربیت مدرس برگزار شد، در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه دلیل مخالفت شورای نگهبان با تاسیس وزارت بازرگانی چه بوده است؟ گفت: بدلیل اینکه وزارت بازرگانی در تبصره یک ماده واحده بحث را به صورت کلی به وزارتخانه‌ها برای تفکیک وظایف آنها تفویض کرده بودند و به استناد اصول ۱۳۳ و ۸۵ قانون اساسی، این موضوع مغایر قانون اساسی تشخیص داده شد و امیدوار هستیم مجلس شورای اسلامی بتواند این موضوع را اصلاح کرده و سریع تر روند کار پیش برود.
وی درباره پایان مهلت بررسی لایحه  Fatf گفت: این موضوع را از مجمع تشخیص مصلحت نظام بپرسید. نظر شورای نگهبان قبلاً بیان شده و اکنون نظر خاصی ندارم.
کدخدایی در پاسخ به سوالی درباره اختلاف شورای نگهبان  با رئیس‌جمهور گفت: اختلاف هیچگاه وجود نداشته و تنها بیان نظرات است.