حسین فریدون به زندان اوین رفت

حسین فریدون برادر رئیس جمهور که سال ها مشاور او بود، برای اجرای حکم پنج سال حبسش خود را به زندان اوین معرفی کرد. حسین فریدون در کنار محمدرضا رحیمی معاون اول دولت احمدی نژاد، مهدی هاشمی فرزند مرحوم آیت ا... هاشمی رفسنجانی، سعید مرتضی دادستان اسبق تهران ... از جمله چهره های سرشناس و صاحب نفوذی است که توسط دستگاه قضایی با اقتدار مجازات و حکم آن ها نیز فارغ از جایگاه های سببی و منصبی اجرا می شود. حسین سرتیپی وکیل فریدون در گفت و گو با ایسنا در این باره اظهار کرد: متعاقب تماس تلفنی دفتر دادستان محترم، صبح  روز چهارشنبه موکلم به همراه این جانب در دادسرای مجری حکم حاضر شدیم و بعد از انجام تشریفات قانونی ایشان به زندان اوین مراجعه کرد و در آن جا پذیرش شد.در همین حال و به گزارش ایسنا حسین فریدون در نامه ای سرگشاده خواستار انتشار علنی اسناد ادعایی دریافت رشوه شد و نوشت: «اجرای حکم این جانب نشان داد که «برادر رئیس جمهور بودن»  نه تنها هیچ مزیتی برای من نبود که می تواند خودش یک اتهام باشد! و من خوشحالم که حتی در این مقام برای انقلاب و نظامی که آن را دوست داشته  و تلاش کرده ام قربانی می شوم».
وی همچنین در بخش دیگری از این نامه مدعی شده است: در این پرونده یک ریال از بیت المال حیف و میل نشده است  در واقع کل پولی که از آن حرف زده می شود پول شخصی یک نفر  است  که به فرد دیگری قرض داده شده  و هیچ یک از آن دو نفر من نبوده ام و من فقط بر این قرض شاهد و ضامن بوده ام و یک ریال آن به جیب بنده یا خانواده بنده واریز نشده است ... که اگر خلافش بود اعلام کنید. فریدون همچنین  مدعی است: تمام پرونده  تشکیل شده مستند به شنود غیر قانونی  از جمله شنود  از دفتر رئیس جمهور است که هم غیرقانونی، هم غیرشرعی و هم غیراخلاقی است  و باید از سوی دولت و قوه قضاییه پیگیری شود...همچنین از افراد دیگری در این دادنامه نام برده شده است که در هیچ جای پرونده حکمی به آن ها نداده اند و اگر عدالت حاکم است باید بر همه حاکم باشد. وی تاکید کرد: بر این اساس من آماده ام متن کامل حکم، دادنامه، کیفرخواست و مستندات در فضای عمومی برای اطلاع مردم منتشر شود تا سیه روی شود هر که در او غش باشد.
بر اساس گزارش خبرآنلاین غلامحسین اسماعیلی سخنگوی دستگاه قضا، ۹ مهرماه درباره پرونده حسین فریدون گفته بود: «درباره آقای حسین فریدون دادگاه تجدید نظر تصمیم گرفته و رای نهایی خود را صادر کرده است. در دادگاه تجدید نظر درباره سه نفر از متهمان این پرونده ارفاق‌هایی لحاظ شده است. درباره خود آقای «حسین فریدون»، هفت سال حبسی را که دادگاه بدوی تعیین کرده بود به پنج سال تقلیل داده؛ اما بقیه مجازات‌های وی یعنی جزای نقدی و آن مبلغی که به عنوان رشوه مطرح بود (۳۱ میلیارد وخرده‌ای) را باید بپردازد. درباره یک نفر از متهمان، دادگاه رای برائت صادر کرده و درباره یکی از بانوان که دادگاه بدوی دو سوم از مجازاتش را تعلیق کرده بود و باید یک سوم اجرا می‌شد، دادگاه تجدید نظر یک سوم باقی مانده را نیز تعلیق کرده است.»