آیین‌نامه پوشش بازیگران ابلاغ می‌شود

مسعود نجفی درباره پوشش بازیگران و تهیه دستورالعملی برای حضور آن‌ها با پوشش مناسب در مراسم هنری و سینمایی و تلویزیونی توضیحاتی داد.
به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، مسعود نجفی مدیر روابط عمومی سازمان سینمایی در پاسخ به این سؤال که آیا سازمان سینمایی تا به امروز برنامه ای برای سامان دهی پوشش بازیگران داشته است؟ گفت: «طبیعی است که هر حرکت خلاف عرف پذیرفته نیست حالا چه مورد اخیری که بازیگران مطرح در تلویزیون بودند یا سینما، فرقی نمی‌کند.» وی افزود: «قرار است با همکاری دستگاه‌های ذی ربط و خانه سینما دستورالعملی تهیه کنیم تا چهره‌های هنر‌ی و سینمایی و تلویزیونی یا ورزشکار که در مراسم‌ و برنامه‌های مختلف حضور پیدا می‌کنند اصول‌ و چارچوب‌ها را رعایت کنند تا از خودشان صیانت شود.» او درباره این که آیا تا به حال  در وزارت ارشاد یا حوزه سینما این دستورالعمل را داشته ایم یا خیر، گفت: «تاکنون دستورالعملی نداشتیم اما به سرعت در حال آماده شدن است و فکر می‌کنم تا هفته آینده آماده و قاعدتا ابلاغ شود.»
نجفی در خصوص این که ممکن است به سمت استفاده از لباس‌هایی واحد برویم تا در مراسم‌ و برنامه ها از آن‌ها استفاده شود، گفت: «خیلی خوب است که به این سمت برویم. خود ما در چند سال اخیر و در جشنواره فجر درخواست کردیم که مانند خیلی از رویداد‌های معتبری که در جا‌های دیگر اتفاق می‌افتد و برگزار می‌شود عوامل با لباس رسمی حضور پیدا کنند تا شان مراسم و افراد حفظ شود. اگر این اتفاق بیفتد و به این سمت برویم، فکر می کنم اتفاق مبارکی خواهد بود.»
تشکیل شورای سلبریتی‌ها
از سوی دیگر، خبر رسیده که وزارت ارشاد شورای سلبریتی‌ها و چهره‌های هنری را تشکیل داده است.
به گزارش ایلنا، حجت‌الاسلام سیدصادق طباطبایی‌نژاد نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس در برنامه «سلام صبح به خیر» گفت: «اخیرا شورای چهره‌ها یا همان سلبریتی‌ها در وزارت ارشاد تشکیل شده که ریاست و دبیری آن برعهده معاون وزیر ارشاد است. این شورا روز گذشته جلسه‌ای را برگزار کرد و قرار شد برای این موارد قوانینی وضع کنند.» وی ادامه داد: «البته این شورا حدود چهار ماه است که تشکیل شده و در حال برنامه‌ریزی و آماده‌سازی قواعدی برای این مسئله است. البته وزیر ارشاد نیز قرار است در مجلس حضور پیدا کند و درباره این مسئله توضیح بدهد اما هنوز زمان آن معلوم نیست.»
وزیر ارشاد: فضای غیررسمی بوده است
به گزارش ایسنا،‌ سیدعباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز دیروز در حاشیه جلسه هیئت دولت، در پاسخ به پرسش خبرنگاری درباره‌ تصمیم برخی از نمایندگان مجلس برای پرسش از او درباره‌ وضعیت پوشش تعدادی از بازیگران سینما در آغاز اکران یکی از فیلم‌های سینمایی گفت: «این افراد از کسانی هستند که در برنامه‌های تلویزیونی نیز حضور دارند. همچنین فضای آن جا فضای رسمی نبوده که این بازیگران بخواهند از وزارت ارشاد برای حضور اجازه بگیرند.»