ارتش هند یک پایگاه پاکستان را بمباران کرد

بیپین راوات فرمانده ارتش هند اعلام کرد که ارتش دهلی سه پایگاه شبه نظامی را در کشمیر تحت کنترل پاکستان بمباران کرده است و در این حمله 6 تا 10 سرباز پاکستانی کشته شده‌اند.
شبکه خبری "ان دی تی وی" روز دوشنبه گزارش داد: به گفته فرمانده ارتش هند، این حمله که روز یکشنبه انجام شد در واکنش به حمایت پاکستان از شبه نظامیان و تلاش برای نفوذ آنها به خاک هند بوده است.
فرمانده ارتش هند مدعی شد: تعداد مشابهی از تروریست‌ها نیز در این حمله کشته شده‌اند. چندین پایگاه تروریستی در خاک پاکستان فعال شده‌اند و هدف از حمله روز یکشنبه انتقال پیامی قطعی به پاکستان است.
این درحالی است که به گفته منابع هندی، روز یکشنبه 2 سرباز و یک غیر نظامی هندی به دلیل نقض آتش بس ازسوی پاکستان در کشمیر کشته شدند.
به گزارش رسانه‌های پاکستانی نیز در آتش باری ازسوی سربازان هندی 5 غیر نظامی پاکستانی کشته شده‌اند. وزارت امور خارجه پاکستان در اعتراض به کشته شدن غیر نظامیان، کاردار هند را احضار کرده است.
این جدید‌ترین مورد از تنش‌ها میان هند و پاکستان است.
درحال حاضر بخشی از کشمیر در خاک هند و قسمتی دیگر در پاکستان قرار دارد. هر دو کشور ادعای مالکیت بر تمام کشمیر را دارند و همین موضوع یکی از علل اصلی مناقشه دیرینه میان دهلی نو و اسلام آباد از زمان استقلال پاکستان(از هند) در سال 1326 است.