با کسب 8 مدال طلا در بخش ساندا ایران در قلب چین قهرمان ووشوی جهان شد

سانداکاران تیم ملی ووشوی ایران با کسب 8 مدال طلا قهرمان ووشوی جهان شدند.
پانزدهمین دوره رقابت‌های ووشوی قهرمانی بزرگسالان جهان از روز یکشنبه با حضور 102 کشور در شهر شانگهای چین آغاز شد و چهارشنبه با قهرمانی ایران در بخش ساندا به اتمام رسید.
در ادامه این مسابقات محمد خورشیدی در فینال وزن 80 کیلوگرم و محسن محمدسیفی در فینال وزن 70 کیوگرم به ترتیب مقابل حریفانی از چین و لبنان به پیروزی دست یافتند تا شمار مدالهای طلای ایران به هشت مدال برسد.
در پایان این رقابت‌ها، تیم ایران در بخش‌ساندا (زنان و مردان) با کسب هشت مدال طلا و ثبت موفقیتی چشمگیر برای دومین دوره متوالی به عنوان قهرمانی دست یافت و چین که مهد این رشته محسوب می‌شود را در خانه‌اش شکست داد.
چین با 6 طلا، یک نقره و یک برنز به عنوان دومی دست یافت و ویتنام با یک طلا، 2 نقره و 2 برنز سوم شد.
دفاع از عنوان قهرمانی، کسب هشت مدال طلا از هشت فرصت و از پیش روی برداشتن چین؛ بر ارزش‌های قهرمانی تیم ایران افزود.
در مجموع 2 بخش ساندا و تالو تیم ملی ووشوی ایران با 9 مدال طلا، دو نقره و یک برنز به عنوان نایب قهرمانی رسید.
این بهترین نتیجه تاریخ تیم ملی ووشوی ایران از نظر مدال آوری در مجموع 2 بخش زنان و مردان در مسابقات جهانی محسوب می‌شود.
چین با 14 طلا، یک نقره و یک برنز اول شد و هنگ کنگ با پنج طلا، چهار نقره و یک برنز به مقام سومی دست یافت.
رسیدن محمدعلی مجیری به مدال طلا در سن 18 سالگی، 2 نشان نقره هانیه رجبی و برنز زهرا کیانی نیز نشان از عملکرد موفق تالوکاران ایران دارد.
اسامی مدال آوران ایران بدین شرح است:
مدالهای طلا
محمدعلی مجیری، الهه منصوریان، شهربانو منصوریان، مریم هاشمی، عرفان آهنگریان، محسن محمدسیفی، یوسف صبری، میلاد عارفی مقام و علی خورشیدی
مدال نقره
هانیه رجبی (2 نقره)
مدال برنز
زهرا کیانی
اوجاقی: نمایشی از اقتدار ووشو ایران را به رخ چینی‌ها کشیدیم
سرمربی تیم ملی ووشو گفت: با کسب مدال طلا و ایستادن روی سکوی قهرمانی نمایش درخشانی از ورزشکاران ایران در مهد ووشو جهان داشتیم.
حسین اوجاقی ضمن بیان مطلب فوق اظهار داشت: با 5 ورزشکار در بخش ساندای مردان به چین آمدیم و در مهد ووشو جهان موفق به کسب 5 مدال طلا شدیم، اعضای تیم ملی زحمات زیادی را در این مدت متحمل شدند و به خوبی مزد این زحمات را در این میدان سخت و دشوار با کسب مدال طلای خوشرنگ کسب کردند.
وی ادامه داد: این اتفاق برای اولین بار در تاریخ ووشو جهان می‌افتد که یک کشور در مهد ووشو جهان موفق به کسب عنوان قهرمانی می‌شود و این مهم به دست مردان پرتلاش و سخت کوش ایرانی اتفاق افتاد. داشتن چنین تیم پرقدرتی آرزوی هر کشوری است و من به این جوانان می‌بالم.
سرمربی تیم ملی افزود:در بخش ساندا هشت بار پرچم ایران اسلامی به اهتزار در آمد و هشت بار سرو پرافتخار کشور عزیزمان در سالن طنین انداز شد که این خود افتخار بزرگی است. امیدوارم این روند موفقیت در سالهای آتی نیز ادامه یابد.