آمریکا تحریم‌های تکراری بر ایران اعمال کرد

وزارت خزانه‌داری آمریکا درحالی که پیشتر دفتر رهبر معظم انقلاب اسلامی را در لیست تحریمی قرار داده بود، این بار اسامی مشخصی را از این عنوان کلی، تحت تحریم قرار داد.
دفتر کنترل دارایی‌های خارجی وزارت خزانه‌داری آمریکا(اوفک) با صدور اطلاعیه‌ای علیه ستاد کل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران و 9 شخص حقیقی دیگر که از منصوبان رهبر معظم انقلاب اسلامی در مشاغل مختلف هستند، طرح جدیدی را در راهبرد تروریسم اقتصادی علیه مردم ایران، به اجرا گذاشت.
این اطلاعیه افراد تحریم شده را کسانی برشمرده است که ازسوی رهبر معظم انقلاب منصوب یا از طرف یا به نمایندگی از ایشان فعالیت می‌کنند.
هدف از تصمیم اتاق جنگ آمریکا که نشان دهنده عصبانیت آنان از خیزش عمومی مردم ایران در روز ملی مبارزه با استکبار است، اینگونه ادعا شده که از سرازیر شدن منابع مالی به آنچه که شبکه در سایه مشاوران نظامی و خارجی رهبر معظم انقلاب اسلامی نامیده اند، جلوگیری کند.
خزانه‌داری آمریکا که به طور مشخص در این اطلاعیه به حادثه 13 آبان 1358 اشاره کرده است، برخی افراد دفتر رهبر معظم انقلاب اسلامی، مجمع تشخیص مصلحت نظام، ستاد کل نیروهای مسلح و قوه قضاییه را مورد هدف قرار داده است.
استیون منوچین وزیر خزانه‌داری ترامپ، اقدام خود را به حوادثی که در سال 1983 میلادی در پادگان نیروی دریایی ارتش آمریکا در بیروت و انجمن صهیونیست‌ها در آرژانتین در سال 1994 میلادی رخ داد، گره زده است.
اقدام خزانه‌داری آمریکا متعاقب دستور اجرایی دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا در 24 ژوئن 2019 میلادی (3 تیر 1398) برای تحریم دفتر رهبر معظم انقلاب انجام شده است که به موجب آن، محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران هم تحریم شده بود.
در اطلاعیه اوفک، نام‌های حجت‌الاسلام سید ابراهیم رئیسی رئیس قوه قضائیه، حجت‌الاسلام سید مجتبی خامنه ای، حجت‌الاسلام محمد محمدی گلپایگانی رئیس دفتر رهبر معظم انقلاب اسلامی، وحید حقانی، علی اکبر ولایتی مشاور امور بین الملل رهبر معظم انقلاب اسلامی، غلامعلی حداد عادل عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، محمد باقری رئیس ستاد مشترک نیروهای مسلح و سردار حسین دهقان و سردار غلامعلی رشید هم به عنوان تحریم شدگان جدید به چشم می‌خورد.
تاثیر این تحریم‌ها نیز اینگونه است که کلیه اموال و دارایی‌های این افراد در قلمرو ایالات متحده آمریکا مسدود و توقیف خواهد شد و هیچ شهروند آمریکایی حق ندارد با آنها تعامل داشته باشد.
همچنین اتاق تروریسم اقتصادی آمریکا تاکید کرده است موسسات خارجی که به صورت آگاهانه با این افراد تجارت داشته باشند، ممکن است مشمول جرایم تحریمی آمریکا قرار گیرند.